Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Trendyol sahibi kim? Trendyol’un Wayfair ile bir bağlantısı var mı?

Trendyol sahibi kim? Sosyal medyada dün akşam ortaya çıkan skandal olayların ardından sosyal medya kullanıcıları ve vatandaşlar arama motorları üzerinde bu sorunun yanıtını araştırmaya başladı. Wayfair isimli online alışveriş platformunda çocuk ticareti yapıldığı ortaya çıkarken benzer durumların Trendyol üzerinde de bulunduğu iddiaları ortalığı karıştırdı. Trendyol ve Wayfair arasında bağlantı var mı sorusunun yanıtı herkes tarafından araştırılırken Trendyol'un sahibi de merak ediliyor.
Eklenme:
 Trendyol sahibi kim? Trendyol’un Wayfair ile bir bağlantısı var mı?

Trendyol’un sahibi kim sorusunun yanıtı dünden beri sosyal medyada en çok araştırılan konular arasında oldu. Wayfair isimli online alışveriş platformunda çocuk ticareti yapıldığının ortaya çıkmasının ardından birçok sosyal medya kullanıcısı Trendyol üzerinde de benzer ilanların bulunduğunu öne sürdü ve görselleri sosyal medyada paylaştı. Bunun üzerine Trendyol isimli alışveriş sitesinin sahibi merak edilmeye başlandı.

Trendyol sahibi kim, ne zaman kuruldu?

Türkiye’nin en büyük alışveriş platformlarından biri olan Trendyol, Demet Mutlu isimli bir iş kadını tarafından kuruldu. İtalya’da Lise eğitimini tamamlayan Demet Mutlu, daha sonra New York Üniversitesi ekonomi bölümünden birincilikle mezun oldu. Ardından Harvard Master yapan Demet Mutlu ikinci sınıftayken kendi işini kurmaya karar verdi. 300.000 dolar sermaye ile bebekte bulunan evinin salonuna Trendyol’u kuran Demet Mutlu, 2010 yılının Mart ayında yayına aldığı online alışveriş sitesini 16 ay içerisinde 150 milyon dolar değere getirdi.

Trendyol’un ilk yatırımcısı Mynet’in kurucusu Emre Kutlu oldu. Ardından e-ticaret alanında ün yapan Sidar Şahin de Trendyol’un ortakları arasına girdi. Şirket hızlı bir şekilde değerini arttırmaya devam ederken 2013 yılında Maslak’ta bulunan ofisine taşındı.

Trendyol hakkındaki iddialar doğru mu?

Trendyol hakkında dün akşam hiç gündeme gelen iddialar henüz kesinlik kazanmadı. Ancak ünlü e-ticaret sitesinden konu hakkında bir açıklama yapılmaması şüpheleri arttırmaya devam ediyor.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap