Trakya bölgesinde kar yağışı başladı

Trakya'da balkanlardan gelen soğuk hava dalgası etkisini göstermeye başladı ve Trakya'nın yüksek bölgelerinde kar yağışları başladı.

19.12.2017 - 0:58
19.12.2017 - 0:58
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının etkisine giren Trakya‘da yüksek kesimlerde kar yağışının başladığı görüldü. Kar yağışının başlamasıyla birlikte Kırklareli’nin belli bölgeleri karla kaplanmaya başladı. Etkisini sürdüren yağış sebebiyle Kofçaz ilçesinde 3, Demirköy ilçesi Mahyatepe bölgesinde 4, Dereköy Sınır kapasında ise kar yağışı 5 santimetre civarına ulaştı.

Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır kapısında kar yağışı sonrası hazırlıksız olduğu gözlenen bazı araçlar trafikte ilerlerken zor anlar yaşadı. Emniyet müdürlüğüne bağlık trafik ekipleri kar yağışının etkin olduğu yerlerde kazaların yaşanmaması adına araç sürücülerini uyardı.

Kar Temizleme Çalışmaları Devam Ediyor

Ayrıca yağış sonrası trafiğin devam etmesi için Karayolları 15. Şube ekipleri tarafından kar yağışının etkin olduğu alanlarda kar temizleme çalışmaları yapılıyor.

Kar yağışı ile ilgili meteoroloji’den alanın bilgiye göre hava sıcaklığının sıfır derece görüldüğü kentte kar yağışının Çarşamba gününe kadar etkisini devam ettireceği bekleniyor.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim