Topuz Süngeri Nedir? Topuz Süngeri ile Etkileyici Topuzlar Nasıl Yapılır?

Uzun saçlara sahip kadınların saçlarını topuz yaparak hem ne denli etkileyici hem de ne kadar rahat olabildiklerini biliyoruz. Saçlarını şekillendirmede topuz süngeri kullanan kadınlar ise hem özel günlerde hem gündelik yaşamında etkileyici saç modellerine kavuşabilirler. Hızlıca harika görünen topuzlar için topuz süngeri hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.   Topuz Süngeri Nerede Satılır? Topuz süngerini kullanmak için öncelikle bunlardan […]

28.10.2018 - 23:54
29.10.2018 - 0:32
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Uzun saçlara sahip kadınların saçlarını topuz yaparak hem ne denli etkileyici hem de ne kadar rahat olabildiklerini biliyoruz. Saçlarını şekillendirmedetopuz süngerikullanan kadınlar ise hem özel günlerde hem gündelik yaşamında etkileyici saç modellerine kavuşabilirler. Hızlıca harika görünen topuzlar içintopuz süngerihakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

topuz süngeri

 

Topuz Süngeri Nerede Satılır?

Topuz süngerini kullanmak için öncelikle bunlardan bir adet edinmeniz gerektiğindentopuz süngeri nerede satılırdiye sorabilirsiniz. Birçok kozmetik dükkanında farklı çeşitlerini ve boyutlarını görebileceğiniz topuz süngerini online kozmetik siteleri üzerinden de temin edebilirsiniz.

Topuz süngeri fiyatlarıoldukça uygun olmakla birlikte topuz süngeri boyutlarıküçük, orta ve büyük olarak 3’e ayrılır. Saç rengine uyum sağlaması açısından sarı, kahve, siyah, kızıl gibi renk çeşitleri de mevcuttur.

Topuz Süngeri ile Adım Adım Nasıl Topuz Yapılır?

topuz süngeri

Topuz süngeri ile yapılan saç modelleriiçin öncelikle yapılmak istenen topuzun büyüklüğüne uygun boyutta bir topuz süngeri seçilmelidir. Ayrıca seçim esnasında saçın rengi ve saç tellerinin kalınlığı ile başın büyüklüğü de göz önünde bulundurulması gereken diğer kriterlerdir.

Topuz süngeri ile saç modelleriuygulamak için saçları öncelikle at kuyruğu şeklinde toplamak gerekmektedir. Saçların baş ağrısı yaratmaması açısından fazla sıkı bağlanmaması önerilmektedir.

At kuyruğunu aparatın deliğinden geçirdikten sonra saçların dibine kadar dayanır ve saçların sünger üzerine yayılması sağlanır. Sonrasında lastik bir toka yardımıyla süngerin üzerine gelen saçlar dağıtılır ve sünger sabitlenir.

Saçların dağılımındaki eşitsizlikler de düzeltildikten sonrasında at kuyruğunun uzun kalan kısmı topuzun dibine dolanır ve kalın bir toka görüntüsü verilir.

topuz süngeri

Saçların açık kalan kısa kısımları da tel tokalar yardımıyla sabitlendikten sonrasında pürüzsüz ve etkileyici bir topuz elde edilmiş olacaktır.

Pratik kullanımı ve yarattığı şık görüntüsü nedeniyle en ünlü yıldızlardan en hızlı hanımlara pek çok kişinin tercihi olmaya başlayantopuz süngeri kullanımıile farklı topuz modelleri de denemek mümkündür. Sımsıkı bir balerin topuzunun yanında saçları biraz gevşek ve dağınık bırakarak gündelik yaşamda kullanılabilecek hoş dağınık topuzlar elde edilebilir.Topuz süngeri ile dağınık topuzharicinde süngerin şeklinde bağlı olarak kalp ya da oval gibi farklı şekillerde topuzlar da oluşturulabilir.

Saçları pratik ve sağlıklı şekilde şekillendirmek içinDoğal Yöntemlerle Saçlar Nasıl Düzleştirilir? yazımıza göz atabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim