Yaşam

TOGG için şok iddia! TOGG kaç para olacak?

Türkiye’de yerli otomobil projesi olarak uzun zamandan beri gündemde yer alan TOGG için fabrika İnşaat süresi sona ermek üzere. Geçtiğimiz günlerde Fatih Altaylı tarafından köşe yazısı olarak aktarılan bilgilere göre 2022 yılının Mayıs ayı itibari ile fabrikadaki İnşaat süresi sona erecek ve üretime başlanacak. Yerli otomobilin banttan ineceği tarihi ise 2022 yılının Ağustos ayı olacak. Bu nedenle pazarda ve yollarda görmeye başlayacağımız yeni araç için şu anda en çok merak edilen detaylardan bir tanesi araç fiyatının ne kadar olacağı. 

TOGG kaç para olacak?

Üretim, planlama, teknik özellikler gibi pek çok farklı detayı ile merak edilen yerli araç için Türkiye’deki vatandaşlar fiyatın ne kadar olduğunu da özellikle öğrenmek istiyor. Uygun maliyet ile yerli üretim olarak otomobil pazarına sunulması, otomobilin çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmesini sağlayacak. Ancak Fatih Altaylı tarafından köşe yazısında aktarılan bilgilere göre yeni yerli otomobilin fiyatı 40 bin Euro olacak.

Özellikle pek çok malzemesinin yurt dışından tedarik edilecek olması nedeniyle Euro üzerinden değerlendirmesi yapılan yeni araç, şu anda üretim öncesinde 450.000 TL gibi bir etikete sahip durumda. Bu bakımdan Euro’nun artış göstermesiyle birlikte daha fazla değer kazanacak olan yerli otomobil, Türkiye’de satışa sunulan pek çok modelden daha yüksek bir fiyata sahip olacak. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu