1. HABERLER

 2. SAĞLIK

 3. Tırnak Yeme Tedavisinde Protez Tırnak
Tırnak Yeme Tedavisinde Protez Tırnak

Tırnak Yeme Tedavisinde Protez Tırnak

A+A-

Bilindiği üzere tırnak yeme alışkanlığı günümüzde çok yaygın seyreden bir problem olup, hem sağlık hem de estetik açıdan bireyi sıkıntıya sokan bir problem olarak görülmektedir. Bunun haricinde 

tırnak kırılmalarına karşı bitkisel tedaviler

başta olmak üzere çeşitli uygulamalar ve ürünler bulunmaktadır. Bunların içerisinde en etkilisi ise protez tırnak uygulamasıdır.

Tırnak yemekten kurtulmayı sağlayan alternatif yöntemler içerisinde yer alan protez tırnak tedavisi başarılı bir şekilde tırnak yemenin önüne geçilmesine, bu davranıştan kalıcı şekilde kurtulmayı sağlamaktadır. Günümüzde protez tırnak 2 şekilde hazırlanmaktadır. Bunlardan biri akrilik yöntem diğeri ise jel yöntemdir.

Tırnak Yeme Tedavisinde Protez Tırnak

 • Akrilik yöntemle hazırlanan protez tırnak, akrilik tozuna alerjisi  bulunmayan bireylere rahatlıkla uygulanabilmektedir.
 • Aynı zamanda akrilik tırnak yöntemi tırnakların ciddi şekilde az, tırnak tabanının olmadığı durumlarda tercih edilmektedir.
 • Jel tırnak ise, akrilik maddesine alerjisi olan bireyler için güzel bir alternatif olup, tırnak tabanı ve tırnak uzunluğu bir nebze daha iyi olan kişiler için kullanılmaktadır.

Protez tırnak Nasıl İşe Yarar?

Bir nevi takma tırnak kategorisi içerisinde yer alan protez tırnak, kişinin kendi tırnağı uzadıkça doğal tırnak tabanı ile beraber uzamaktadır. Malzemenin sert ve kullanışlı olması sayesinde kolay kolay kırılma durumuyla karşı karşıya kalınmaz.

Tırnak Yeme Tedavisinde Protez Tırnak

Protez tırnak yaptırmanın avantajları

 • Bu tırnak uygulaması sayesinde tırnak yeme eylemini gerçekleştirmeniz mümkün olmaz.
 • Elleriniz çok estetik bir görünüşe sahip olur.
 • Kolay kırılan tırnaklar yerine çok sağlam tırnaklara sahip olursunuz.
 • Özgüveniniz ve tırnaklarınıza olan sevginizde ciddi artış görülür.
 • Devamlı tırnak bakımı yaptırmak zorunda kalmazsınız. Çünkü tırnaklar sürekli olarak ojeli ve bakımlı kalır.

Protez tırnak uygulaması nasıl yapılır?

 1. Protez tırnak yapılmadan evvel tırnak yapısı ve özellikleri incelenir. Konusunda deneyimli olan uygulayıcı tırnakları inceledikten sonra akrilik ya da jel tırnak uygulamasına karar verilir.
 2. Ardından renk ve modele karar verildikten sonra protez tırnak uygulaması gerçekleştirilir.
 3. Protez tırnak üzerine istenirse kalıcı oje uygulaması yapılabildiği için sürekli  olarak oje çıkartma derdi ortadan kalkar.
 4. Protez tırnak kullanımında dikkat edilmesi gereken tek nokta herhangi bir kırılma durumu yoksa eğer 3 haftada bir olmak üzere uzayan tırnağın bakımının yapılmasıdır. Tırnak üzerine uygulanan protez tırnak uzadıkça tırnakla birlikte uzayacağı için tırnak dibinden doğal tırnak görünmektedir. Bu görüntünün ortadan kalkması için protez tırnak uygulayıcıları 3 haftada 1 kez bakıma gelinmesini önermektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.