Tırnak Beyazlatma için Doğal Yöntemler, Evde Tırnak Beyazlatma

NAVİGASYONKarbonatla Tırnak BeyazlatmaDiş Macunuyla Tırnak BeyazlatmaLimon Suyuyla Tırnak BeyazlatmaDoğal Tırnak Beyazlatma için Dikkat Edilmesi Gerekenler Ellerimiz bakımlı olmamızın en büyük göstergesidir. Bu sebeple birçok farklı bakım yöntemiyle onarılabilen eller, gün içinde birçok zararlı çevresel faktöre maruz kalır. Bu faktörlerden en çok etkilenen kısım tırnaklar olmakla birlikte oje sürmek gibi süslenmeler tırnaklarda sararmalarla sonuçlanır. Bu nedenle […]

23.07.2018 - 23:38
24.07.2018 - 17:26
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Ellerimiz bakımlı olmamızın en büyük göstergesidir. Bu sebeple birçok farklı bakım yöntemiyle onarılabilen eller, gün içinde birçok zararlı çevresel faktöre maruz kalır. Bu faktörlerden en çok etkilenen kısım tırnaklar olmakla birlikte oje sürmek gibi süslenmeler tırnaklarda sararmalarla sonuçlanır. Bu nedenle uygulanan tırnak beyazlatma işlemi hakkında merak edilenleriyse yazımızdan öğrenebilirsiniz.

tırnak beyazlatma

Doğal Yöntemlerle Tırnak Beyazlatma

Karbonatla Tırnak Beyazlatma

Çok amaçlı kullanım alanlarıyla mutfağın en pratik ürünlerinden olan karbonat, ev temizliğinin yanı sıra kişisel bakım için de oldukça etkili bir ürün. Birçok maske ve diş bakım karışımında kullandığımız karbonatı tırnak beyazlatma için doğal yöntemler arasında da sayabiliriz. Bir yemek kaşığı karbonatı oksijenli suyla birlikte bir kap içine koyarak tırnaklara sürmek zamanla gözle görülür bir beyazlama sağlayacaktır. Tırnak beyazlatma konusunda karbonat-oksijenli su karışımı o kadar etkilidir ki, tırnaklarınızı bu karışımın içinde sadece 3 dakika bekletmek bile yeterli olmaktadır.

Diş Macunuyla Tırnak Beyazlatma

tırnak beyazlatma

Diş Macunuyla Tırnak Beyazlatma

Her gün diş sararması için kullandığımız diş macunu aslında tırnaklar için de kullanılan harika bir üründür. Tırnak beyazlatma için diş macununu kullanmak isteyenlerin sararan ve lekelenen bölgelere macunu sürüp fırçalayarak birkaç dakika beklemesi ve durulaması yeterli olacaktır. Bu şekilde tırnakları beyazlatmak hem beyazlatıcı etkiye sahip diş macunlarıyla daha etkili olacak hem de düşük maliyetli bir tırnak bakım ürünü keşfedilmiş olacaktır.

Limon Suyuyla Tırnak Beyazlatma

İçerisindeki asidik özelliği sayesinde yüzeyleri temizleyen ve parlatan limon, bu işlevini tırnaklar için de korumaktadır. Tırnakları bol limon suyu içerisinde birkaç dakika bekleterek ovaladıktan sonra durulamanız bu yöntemi uygulamak için yeterli olacaktır. Tırnakları besleyen vitaminli içeriği, aynı zamanda tırnakları daha güçlü kılmaya yardımcı olacaktır.

tırnak beyazlatma

Limon Suyuyla Tırnak Beyazlatma

Tırnakları eğer limon içerisine direkt daldırmaktan çekiniyorsanız bir pamuk yardımıyla uygulayabilir, böylece tırnakları daha rahat ovabilirsiniz.

Doğal Tırnak Beyazlatma için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tırnaklarının nasıl göründüğünü önemseyen bakımlı kadınlar için tırnağın nasıl göründüğü gibi temiz olup olmaması da önemlidir. Evde bulunan ürünlerle açıklandığı üzere tırnak beyazlatmak oldukça kolay olup, bu beyazlatma işlemleri arasından hangisinin, ne süreyle ve sıklıkla uygulanacağını bilmek kadınların tırnak yapısını tanımasıyla alakalıdır. Örneğin çabuk kırılan tırnaklarda içeriğinde diş yapısını koruyucu maddeler bulunan diş macununu tercih etmek akıllıca olacaktır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Künye | İletişim