Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan telefonda görüştüğü ABD Ticaret bakanı Wilbur Ross’un Eylül ayında Türkiye’ye geleceğini açıkladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı son dakika açıklamasında ABD Ticaret bakanı Wilbur Ross ile telefonda görüştüklerini dile getirerek beraberindeki heyetle birlikte Eylül ayında Türkiye'yi ziyaret etmek istediğini söylediğini ifade etti.

05.08.2019 - 20:40
06.08.2019 - 11:59
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ile verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini belirten Ticaret Bakanı Pekcan, bu görüşme doğrultusunda ABD Ticaret bakanının Eylül ayında yanında heyetle birlikte Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirmesinde mutabık kaldıklarını dile getirdi. Twitter hesabından açıklama yapan Pekcan, resmi görüşme sırasında ABD ve Türkiye arasındaki ticaret ilişkilerinin değerlendirildiğini Eylül ayında yapılacak görüşmenin detaylarının konuşulduğunu ifade etti.

Eylül ayının ilk yarısında gelecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Twitter hesabından yaptığı açıklamanın devamında, “Ross başkanlığındaki ABD heyeti ile birlikte iki ülke sektör temsilcilerinin de katılımıyla bir dizi toplantı gerçekleştireceğiz ve sektörler bazında ayrıntılı bir şekilde çalışacağız. Türk-Amerikan iş insanlarının da bu kapsamda bir araya geleceği ziyaret, uzun zamandır üzerinde yoğunlaştığımız ticaret hacmimizin artırılması çalışmalarının somut bir göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim