THY’den Yasak Açıklaması Geldi

Türk Hava Yolları’ndan yolculuklarda taşınması yasak ürünlerin açıklaması geldi.

29.11.2017 - 7:41
29.11.2017 - 7:41
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türkiye’nin en iyi hava yolları arasında yer alan ve dünya çapında yaptığı seferler ile dikkatleri üzerine çeken THY, Almanya hükümeti tarafından alınan kararları bildirdi. Bilindiği üzere Türk Hava Yolları başta ABD olmak üzere Almanya, Fransa gibi ülkelere uçuşlar düzenliyordu. Alman hükümeti tarafından yapılan açıklamalarda ise artık uçaklarda evcil hayvan taşımacılığının yasaklandığı belirtildi. Buna göre Almanya’ya doğrudan seyahat edecek vatandaşlar hayvanlarını kargo ya da kabin bölümünde taşıyamayacak. Almanya hükümetinden gelecek ikinci bir bildiriye kadar yolcuların taşımasının mümkün olmadığı belirtildi.

Evcil Hayvan Bilgilerinde Eksiklik

Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamanın devamında ise yasağın sağlık raporlarına bağlı olarak geliştiğini duyurdu. Bilindiği üzere yolcular hayvanlarını taşırken herhangi bir sağlık raporu bulundurmuyordu. Bu durumun sıkıntı oluşturduğunu belirten Alman hükümeti ise artık Türk Hava Yolları’na bağlı uçaklarda hayvan taşımanın yasak olduğunu bildirdi.

Bilindiği üzere daha önceden de Donald Trump’ın başkan olduğu ABD hükümeti tarafından açıklama yapılmış ve uçaklarda laptop taşıması yasaklanmıştı. Bu süreçte Türk Hava Yolları tarafından yolculara kesintisiz hizmet sağlanarak laptopların güvenli bir şekilde taşıma işlemi gerçekleşse de özellikle ABD’ye yönelik eleştiriler yöneltilmişti. THY ise yaptığı açıklamalarda yolcuların aynı anlayışı Alman hükümeti tarafından alınan evcil hayvan kararında da göstermesi bekleniyor.

Alman hükümeti tarafından getirilen yasağın ne zaman kaldırılacağı ise henüz bilinmiyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim