Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

The Last Kingdom 5.sezon ne zaman? Yeni Sezon Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Son Güncelleme:
 The Last Kingdom 5.sezon ne zaman? Yeni Sezon Çıkış Tarihi Belli Oldu!

The Last Kingdom 4. sezonu Netflix‘te yayımlanıyor fakat The Last Kingdom hayranları 5. sezon için bekleyişe girmeye başladılar bile. Bu yazımıza The Last Kingdom 5. sezon hakkında derlediğimiz bilgileri, 5. sezon yayın tarihini aktarmaya çalıştık.

the last kingdom

The Last Kingdom 5. Sezon ne zaman?

Dizinin 5. sezonuyla ilgili henüz herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Yine de Netflix, popüler dizisi olan The Last Kingdom dizisinin 5. sezonunu yayımlamak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. RadioTimes.com’a konuşan yapımcı Nigel Marchant, “Beşinci sezonu yapmak için çok umutluyuz, beşinci sezonu yapmak isteriz. Hikayenin eksiksiz anlatılmasını istiyoruz, bu her zaman çok daha tatmin edici olur. Sanırım bu konudaki görüşüme herkes katılıyordur.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Dizinin geçmiş sezonlarına bakarak, her yeni sezonun ortalama ne kadar bir zaman sonra çıkarıldığını ve yeni sezonun belki de olası yeni sezonların ne zaman yayımlanacağını tahmin edebiliriz.

Dizinin ilk sezonu Ekim 2015 tarihinde yayımlandı ancak dizinin geri dönmesi oldukça uzun bir zaman aldı. Dizinin ikinci sezonu Mart 2017‘ye kadar yayımlanmadı. Dizinin üçüncü sezonu ise Netflix’te Kasım 2018‘de yayımlandı. Dizinin güncel sezonu da olan dördüncü sezonu Nisan 2020 tarihinde karşımıza çıkmıştı.

Dizinin beşinci sezonunu için 1.5 yıl beklememiz gerekebilir. Herhangi bir olumsuzluk olmazsa The Last Kingdom 5. sezonu Ekim 2021 tarihinde yayımlanacaktır fakat Netflix bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmadı. Yaşanan pandemi nedeniyle yapımlarda sıkışıklar olacağını da göz önünde bulundurursak Netfix, The Last Kingdom 5. sezon tarihini erteleyebilir. Olası bir durumda 5. sezon 2022 Ekim tarihinde karşımıza çıkabilir.

The Last Kingdom 5. sezonda neler bekleniyor?

The Saxon hikaye kitabına dayanan dizi, her sezon genelde serinin iki kitabı üzerine yoğunlaşarak bir anlatım gerçekleştiriyor. Örneğin 4. sezonda kitabın 7. ve 8. serisi olan The Pagan Lord (Pagan Lordu) ve The Empty Throne (Boş Taht) isimli kitaplardan oluşmuştu. Dizide kitap serisinin henüz dört kitabı işlenmedi. Bu nedenle belki de dizinin 6. sezonunu dahi görme şansımız olabilir. The Last Kingdom 5. sezonu büyük ihtimalle kitap serisinin 5. ve 6. serileri ile devam edecek. Bu kitapların adı ise Warriors of the Storm (Fırtına Savaşçıları) ve The Flame Bearer (Alev Taşıyıcı).

Yapımcı Nigel Marchant ile yayımlanan röportajda: “Sanırım bu ayrı krallıkların nasıl bir araya geldiğinin hikayesi anlatılacak. Bu birlikteliğin nasıl sağlandığının hikayesini göreceğiz. Ayrıca Uhtred nasıl Bebbanburg’a dönüş yaptığının hikayesi de olabilir.” şeklinde açıklama yaptı.

Dizinin Netflix sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Avatar

Blog ve forum dünyasıyla erken yaşta tanışan yazar, uzun bir süredir hayatına blog yazarı olarak devam ediyor. Espor içerik editörlüğü de yapan yazar.

İlgili Yazılar
Mayıs Ayında Netflix’te Yayınlanacak Yeni İçerikler
27 04 2020 - 11:34
‘Stranger Things’ Dizisinin 4. Sezon Fragmanı Yayınlandı
14 02 2020 - 17:43
Game Of Thrones’un Sansa Stark’ı Anne Oluyor
13 02 2020 - 10:06
Netflix La Casa de Papel 3. sezon bölümleri yayınlandı izleyenler şaşkına döndü
19 07 2019 - 11:42
IMDb’ye Göre Tüm Zamanların En İyi 35 Dizisi – En İyi Yabancı Diziler
5 02 2019 - 13:29
Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 20 Yabancı Dizi – Yabancı Dizi Önerileri
4 02 2019 - 11:38
Yorum Yap