Terörist Başı Öcalan 23 Haziran İBB Seçimleri İçin HDP’ye Tarafsızlık Çağrısı Yaptı

İmralı cezaevinde ömür boyu hapis cezasını çeken teröristbaşı Abdullah Öcalan, 31 Mart seçimlerinde CHP’yi destekleyen HDP 23 Haziran seçimleri için tarafsızlık çağrısı yaptı. Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmeye ilişkin basın açıklaması yapan Doçent Dr. Ali Kemal Özcan, Abdullah Öcalan’ın kendisine verdiği mektubu okudu. Öcalan’ın mektubunda 23 Haziran seçimleri için HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptığı görüldü. 23 […]

20.06.2019 - 23:29
20.06.2019 - 23:29
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

İmralı cezaevinde ömür boyu hapis cezasını çeken teröristbaşı Abdullah Öcalan, 31 Mart seçimlerinde CHP’yi destekleyen HDP 23 Haziran seçimleri için tarafsızlık çağrısı yaptı.

Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmeye ilişkin basın açıklaması yapan Doçent Dr. Ali Kemal Özcan, Abdullah Öcalan’ın kendisine verdiği mektubu okudu. Öcalan’ın mektubunda 23 Haziran seçimleri için HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptığı görüldü.

23 Haziran Seçimlerinde Tarafsız Kalın

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan İmralı cezaevinde tutuklu bulunuyor. Öcalan kendisiyle görüşen Doçent Dr. Ali Kemal Özcan aracılığıyla gönderdiği mektubunda İstanbul seçimlerinde HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptı. Öcalan’ın mektubunda, “Demokratik ittifak almayı güncel seçim tartışmalarına taraf ve payanda yapılmamalıdır” ifadelerini kullandı.

HDP’den Yanıt Geldi

Terörist başı Abdullah Öcalan’ın mektubunun ortaya çıkmasının ardından HDP’den bir açıklama yapıldı. HDP’den yapılan açıklamada 31 Mart yerel seçimlerinde olduğu gibi 23 Haziran seçimlerinde de demokrasiden yana oy kullanılacağı belirtildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim