Terörden arananlar listesi tek tek temizleniyor: 2015 yılından bu yana 238 terörist öldürüldü

Güvenlik güçlerinin kararlı ve başarılı operasyonlarıyla derecelerine göre 5 farklı kategoride aranan terörist listeleri temizleniyor. İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan listeden bugüne kadar 238 terörist öldürüldü. Teröristlerin başına konulan ödeme tutarı ise toplamda yaklaşık 175 milyon TL'yi buldu.

29.07.2019 - 11:08
29.07.2019 - 11:39
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan terörden arananlar listesi 2015 yılı Ekim ayından itibaren ödül yönetmeliği kapsamında internet sitesi üzerinden paylaşılıyor. Önem sıralarına göre aranan teröristlerin isimleri kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri listede paylaşılıyor. Teröristlerin derecelerine göre ihbar edilmeleri durumunda 300 bin TL’den 4 milyon TL’ye kadar ödül veriliyor.

Listeden 238 terörist eksildi

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan liste ‘terorarananlar.pol.tr’ adlı internet sitesi üzerinden kamuoyu ile paylaşılıyor. Şu ana kadar bu listeden öldürülen terörist sayısı 238 oldu. Ekonomik anlamda ise bu rakamın karşılığı yaklaşık 175 milyon lira olarak ortaya çıktı. Teröristlerin bazılarının ihbar üzerine bazılarının ise askeri müdahale yoluyla öldürüldüğü belirtildi.

Fetullah Gülen kırmızı listede

FETÖ terör örgütü lideri Fethulllah Gülen 4 milyon TL ödüllü aranıyor ve kırmızı listede bulunuyor. Bugüne kadar kırmızı listedeki teröristlerden 16’sı öldürüldü. Mavi kategoride bulunan teröristler ise bir buçuk milyon TL ödüllü aranırken bugüne kadar 15 terörist etkisiz hale getirildi. Yeşil listede bulunan ve 1 milyon TL ödülle aranan 26 terörist, turuncu listede bulunan ve 600 bin TL ödülle aranan 26 terörist, gri listede bulunan ve 300 bin TL ödülle aranan 155 terörist de etkisiz hale getirildi. Yurt genelinde terörist ihbarları polis ve jandarma ihbar hattının yanı sıra 140 Alo terör ihbar hatlarına indirilebiliyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim