Terör örgütü PKK’ya Kuzey Irak’ta ağır darbe: Pençe’de öldürülen terörist sayısı 84’e yükseldi

Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde Pençe Harekatı ile koordineli olarak devam eden operasyonda düzenlenen hava harekatında 6 terörist öldürüldü.

26.07.2019 - 0:26
26.07.2019 - 11:05
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Irak’ın kuzeyinde Hakurk bölgesinde 27 Mayıs’ta başlayan Pençe 1 Harekatı devam ettiği sırada 12 Temmuz’da Pençe 2 harekatı başlamıştı. Pençe 1 ve Pençe 2 Harekatlarıyla Türk Silahlı Kuvvetleri terör örgütü PKK’ya ağır darbeler vurmaya devam ediyor.

Toplam 84 terörist öldürüldü

Kuzey Irak Gara bölgesinde Pençe Harekatı ile koordineli olarak yürütülen operasyon kapsamında düzenlenen hava harekatında bugün 13 terörist daha etkisiz hale getirildi. Terör örgütüne yönelik olarak düzenlenen bu operasyonla birlikte Pençe Harekatın’da bugüne kadar öldürülen toplam terörist sayısı 84’e yükseldi. Bölgede Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlediği operasyonlar kararlılıkla devam ediyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim