Terör Örgütü PKK Şırnak’ın Geçitboyu Köyünden Kaçırdığı İki Çobanı Öldürdü

Terör örgütü PKK mensupları tarafından Şırnak merkeze bağlı Geçitboyu köyünden kaçırılan Vali Çevik ve Abdulhakim Demir isimli iki çoban öldürüldü. Çobanları öldüren teröristler daha sonra da bölgedeki ağaçları ateşe vererek kaçtı.

09.07.2019 - 21:42
10.07.2019 - 11:12
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Şırnak merkeze bağlı Geçitboyu köyünde yaşayan ve Habuş Yaylası’nda hayvan otlatan Abdulhakim Demir ve Vali Çevik isimli iki çoban terör örgütü PKK mensupları tarafından bugün kaçırıldı.

Çobanları Öldürdüler

PKK’lı teröristten çobanları kaçırarak alıkoyduktan sonra ateşli silahla katletti. Çobanları şehit eden teröristler daha sonra bölgede bulunan ağaçları ateşe vererek olay yerinden kaçtı. İki çobanı öldüren teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı öğrenildi. Acı haberin köye ulaşmasının ardından köy meydanına Türk bayrağı asılırken, çok sayıda köylü de meydanda toplandı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim