Temmuz ayında düzenlenen operasyonlarda PKK’ya ağır darbe: 17’si üst düzey 165 terörist öldürüldü

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı temmuz ayında düzenlenen terör operasyonları ve Kurban Bayramı öncesinde alınacak güvenlik önlemleri hakkında açıklamalar yaptı. Trafik tedbirleri alınacak Çataklı açıklamasında, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde her bayram olduğu gibi İçişleri Bakanlığı olarak bayram trafik tedbirlerinin alınacağını belirtti. Kurban Bayramı öncesinde sürücülerden yolda dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına uymalarını […]

02.08.2019 - 11:15
02.08.2019 - 11:43
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı temmuz ayında düzenlenen terör operasyonları ve Kurban Bayramı öncesinde alınacak güvenlik önlemleri hakkında açıklamalar yaptı.

Trafik tedbirleri alınacak

Çataklı açıklamasında, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde her bayram olduğu gibi İçişleri Bakanlığı olarak bayram trafik tedbirlerinin alınacağını belirtti. Kurban Bayramı öncesinde sürücülerden yolda dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına uymalarını isteyen Çataklı, bakanlık olarak gereken önlemlerin alınacağını ancak sürücülerinde kendileri için gerekli bütün önlemleri almaları gerektiğini vurguladı.

Temmuz ayında düzenlenen operasyonlar

Temmuz ayında düzenlenen operasyonlar hakkında da bilgi veren bakanlık sözcüsü Çataklı, Kaçakçılık ile mücadeleye yönelik 1246 operasyon gerçekleştirildiğini ve bu operasyonlarda 2372 kişinin gözaltına alındığını belirtti. Gözaltına alınanlardan 43 kişinin tutuklandığını dile getiren Çataklı, 270 bin 270 litre kaçak akaryakıt ve 927 bin 247 paket kaçak sigara ele geçirildiğini duyurdu. 2019 yılının Temmuz ayında 3’ü büyük 35’e orta çaplı olmak üzere 11 bin 649, şehirlerde ise 1409 operasyon düzenlendiğini belirten Çataklı, bu operasyonlarda 17’si üst düzey olmak üzere 165 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim