Haber

Temmuz ayında düzenlenen operasyonlarda PKK’ya ağır darbe: 17’si üst düzey 165 terörist öldürüldü

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı temmuz ayında düzenlenen terör operasyonları ve Kurban Bayramı öncesinde alınacak güvenlik önlemleri hakkında açıklamalar yaptı.

Trafik tedbirleri alınacak

Çataklı açıklamasında, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde her bayram olduğu gibi İçişleri Bakanlığı olarak bayram trafik tedbirlerinin alınacağını belirtti. Kurban Bayramı öncesinde sürücülerden yolda dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına uymalarını isteyen Çataklı, bakanlık olarak gereken önlemlerin alınacağını ancak sürücülerinde kendileri için gerekli bütün önlemleri almaları gerektiğini vurguladı.

Temmuz ayında düzenlenen operasyonlar

Temmuz ayında düzenlenen operasyonlar hakkında da bilgi veren bakanlık sözcüsü Çataklı, Kaçakçılık ile mücadeleye yönelik 1246 operasyon gerçekleştirildiğini ve bu operasyonlarda 2372 kişinin gözaltına alındığını belirtti. Gözaltına alınanlardan 43 kişinin tutuklandığını dile getiren Çataklı, 270 bin 270 litre kaçak akaryakıt ve 927 bin 247 paket kaçak sigara ele geçirildiğini duyurdu. 2019 yılının Temmuz ayında 3’ü büyük 35’e orta çaplı olmak üzere 11 bin 649, şehirlerde ise 1409 operasyon düzenlendiğini belirten Çataklı, bu operasyonlarda 17’si üst düzey olmak üzere 165 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu