Temel Karamollaoğlu’ndan Suriyelilerle ilgili açıklama: Hiç kimsenin ırkçı fikirlerle olaya yaklaşma hakkı yok

Saadet Partisi genel başkanı Temel Karamollaoğlu, iktidarın Suriye politikasındaki yanlışları eleştirirken Suriyeli mültecilere karşı nefreti körüklemenin yanlış olduğunu dile getirdi.

01.08.2019 - 9:42
01.08.2019 - 11:11
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu düzenlediği basın toplantısında Suriyelilerle ilgili konuştu. İktidarın bir an önce bu konudaki yanlış politikasının farkına varmasını ve düzeltmesini umut ettiklerini belirten Karamollaoğlu, hiç kimsenin ırkçı fikirlerle olaya yaklaşmaya, bir nefret meydana getirmeye hakkı olmadığını ifade etti. İktidarın Suriye politikasında eleştirmenin başka bir şey olduğunu ancak Suriyelilere karşı iktidarı bahane göstererek nefreti körüklemenin yanlış olduğunu belirten Temel Karamollaoğlu, sırf iktidara karşı diye Suriyelilere karşı bir hareketin yapılmasının doğru olmadığını söyledi.

Anayasa mahkemesinin kararı

Basın toplantısında Anayasa Mahkemesi’nin barış akademisyenleri ile ilgili verdiği hak ihlali kararı hakkında da konuşan Karamollaoğlu, Anayasa Mahkemesi’nin var olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını kıl payı farkla da olsa bir karar alabildiğini dile getirdi. Kendilerinin bu kararı desteklemesinin illa metnin içinde tasvip ettikleri anlamına gelmediğini belirten Karamollaoğlu, Anayasa Mahkemesi’nin kararını desteklemelerinin altında yatan gerekçenin bu olduğunu söyledi. Orada kullanılan bazı ifadeleri kendisinin kullanmayacağını belirten Karamollaoğlu, fakat o ifadelerin kullanılmasının bir suç işlendiği anlamına gelmediğini dile getirdi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim