Haber

Temassız işlem limiti 90 TL’den 120 TL’ye çıkartılıyor

Temassız ödemelerde işlem limiti 120 TL’ye çıkartılacak!

İstatistikler, işlemin çok daha hızlı yapılabilmesi için insanların temassız ödemeyi oldukça sık kullandığını, temassız ödeme kolaylığına güvenildiğini gösteriyor. Bu doğrultuda Bankalararası Kart Merkezi 1 Ağustos’tan itibaren temassız ödeme limitinin 120 TL’ye çıkartılması kararını aldığını duyurdu.

“Verilere göre günlük temassız işlem adedi 1 milyonu geçiyor”

BKM Genel Müdür Yardımcısı Celal Cündoğlu, temassız ödemelere dair ayrıntılı ve dikkat çekici bir konuşma yaptı. Rakamlarla konuşan Cündoğlu’nun konuşması şu şekildeydi;

“Mart 2019’da ay sonu itibarıyla günlük 1 milyon seviyesinde olan temassız işlem adedi yüzde 30 artışla haziran sonunda 1,3 milyon adede, aylık temassız işlem cirosu da yüzde 26 artışla 1,3 milyar TL’ye ulaştı. 3 ay gibi kısa bir sürede gözlemlenen bu artışlar, kart kullanıcılarının ve iş yerlerinin temassız ödemelere olan güveninin her geçen gün arttığının önemli bir göstergesidir. Ayrıca nakit ile yapılan ödemeler ortalama 16 saniye, temassız kartlarla yapılan ödemeler ise 9 saniye sürüyor. Dolayısıyla temassız ödemeler hız açısından sunduğu avantaj nedeniyle de kart kullanıcıları ve iş yerleri tarafından tercih ediliyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu