Telefonla askerlerin bayramını kutlayan Erdoğan: Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'nin Irak sınırının sıfır noktasında bulunan, Pençe Harekatı'nın da eş zamanlı olarak başarılı bir şekilde yürütüldüğü Hakurk Bölgesi'ne en yakın noktadaki Derecik ilçesinde halk ile bayram namazını kılıp, vatandaşlarla bayramlaştı. Bayramlaşma sonrasında askerlerle sohbet eden Bakan Soylu, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayıp askerlerin Erdoğan ile sohbet etmesini sağladı. Erdoğan, telefonda askerlere "Değerli kardeşlerim, gerek komuta kademesi, gerekse er, erbaş tüm sevgili gençler şehidimiz Bedirhan'ımızın ve değerli annelerinin adının verildiği bu üs bölgesinde sizlerle bayramlaşmak suretiyle tebrik ediyorum" şeklinde hitap etti.

11.08.2019 - 15:32
11.08.2019 - 15:32
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uçakla geldiği Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki Selahaddin Eyyübi Havalimanı’ndan sabaha karşı helikopterle Derecik ilçesine hareket etti. Derecik 34. Hudut Tabur Komutanlığı’na giden Bakan Soylu ve onunla beraber bölgeye gelen Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Hakkari Valisi Akbıyık, Derecik Kaymakamı İdris Arslan, AK Parti Hakkari Milletvekili Husret Dinç ile beraber merkez ulu Camii’ne geçerek, burada hep beraber bayram namazını kıldılar. Namaz sonrasında ise Bakan Soylu bayramlaşmaya gelen çocuklara teker teker harçlık dağıttı.

Bakan Soylu, bayram namazından hemen sonra bir süre ilçe merkezinde yürüyerek vatandaşlar ile sohbet etmenin ardından kaymakamlık bahçesine geçti ve burada kurbanını kestirdi. Bakan Soylu’nun kestireceği kurbanlık huysuzlanıp etrafındakilere zor anlar yaşatınca araya Hakkari Eminet Müdürü Süleyman Suat Dilberoğlu girdi ve büyükbaş kurbanı sevip sakinleştirdikten sonra bağlanıp yere yatırılmasına yardımcı oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonla askerlerin bayramını kutladı

Bakan Soylu’nun askerlerle bayramlaşmasının ardından Erdoğan’ı arayarak askerlerin Erdoğan’la sohbet etmesini ve Erdoğan’ın da askerlerin bayramını kutlamasını sağladı. Söz konusu telefon görüşmesinde Erdoğan, “Değerli kardeşlerim, gerek komuta kademesi, gerekse er, erbaş tüm sevgili gençler şehidimiz Bedirhan’ımızın ve değerli annelerinin adının verildiği bu üs bölgesinde sizlerle bayramlaşmak suretiyle tebrik ediyorum. Nice bayramlara. Rabbim bizleri hayırlısıyla kavuştursun duasında bulunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Kurban bayramının zaten manası, Hz. İbrahim ile oğlu İsmail arasındaki evlat- baba ilişkisinin en güzel ifadesi olduğu malumunuzdur. Sizleri bu duygular içinde ben de selamlıyorum ve bulunduğunuz yer de malum bir şahadete yürüyüş makamıdır. Sizler de buna inanmış gençlerimizsiniz, inanmış kardeşlerimizsiniz. Bu vatan topraklarında bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Sizlerin tekrar bayramınızı tebrik ediyorum. Ailelerinizle beraber nice mutluluklara vesile olmasını Allah’tan diliyorum. Sağ olun, var olun” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim