Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Teknik liselerde yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? Okullar pazartesi açılıyor mu?

2020-2021 eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı uzun zamandan beri milyonlarca öğrenci ve veliye tarafından araştırılıyor. Geçtiğimiz haftalarda okul öncesi ve birinci sınıflarda eğitim yüz yüze olarak başlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Dün yapılan bir açıklama ile 5 Ekim Pazartesi günü teknik liselerde de yüz yüze eğitimin başlayacağı duyuruldu. Peki teknik liselerde yüz yüze eğitim nasıl ilerleyecek?
Eklenme:
 Teknik liselerde yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? Okullar pazartesi açılıyor mu?

Milyonlarca öğrenci okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak gibi soruların yanıtını araştırıyor. İlkokul 1. sınıf ve anaokulu öğrencileri pandemi döneminin ardından aylar sonra okullarına başlamış ve yüz yüze eğitim olarak eğitimlerine devam etmişti. Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada kademeli olarak okulları açmayı planladıklarını söylemişti. Bakanlıktan dün yapılan son dakika açıklamasına göre mesleki ve teknik liselerde 5 Ekim tarihinden itibaren yüz yüze eğitime başlayacak. Yüz yüze uygulamalı eğitim alacak olan Mesleki ve Teknik Lise öğrencileri için elbette birtakım önlemler alındı.

Pazartesi yüz yüze eğitim başlıyor

Mesleki ve teknik liselerde Pazartesi günü gündüz eğitim başlarken salgın tedbirleri doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir takım önlemler alındı. Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu Doğrultusunda gereken bütün önlemlerin alındığını söyledi.

Ders süresi ne kadar olacak?

Mesleki ve teknik liselerde yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte uygulama eğitiminin tüm ayrıntıları salgın tedbirleri doğrultusunda yeniden düzenlendi. Yapılan yeni düzenlemeye göre öğrenciler gruplara ayrılacak ve her ders sadece 30 dakika olacak. 10 dakika teneffüs yapacak olan öğrencilere öğle arası da 45 dakika olarak verildi. Mesleki ve teknik liselerde alan ve dal derslerinin Uygulama kazanımları yüz yüze gerçekleştirilirken teorik dersler ise uzaktan eğitim olarak devam edecek.

Diğer sınıflar ne zaman okula dönecek?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son yaptığı açıklamada gerekli önlemler alınarak başlayacak olan yüz yüze eğitim de diğer sınıflar ile ilgili değerlendirmelerin devam ettiğini dile getirdi. Birkaç hafta sonra değerlendirme yapılacağını söyleyen bakan Selçuk vaka sayısının seyrine göre yüz yüze eğitime geçileceğini dile getirdi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
MEB ücretsiz laptop ve tablet dağıtımı yapacak! MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır?
24 09 2020 - 10:19
2020 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ücretleri 2020
12 09 2020 - 17:18
1. sınıflar ne zaman okula başlayacak? MEB 2020-2021 eğitim yılı takvimi
8 09 2020 - 20:04
YÖK üniversitelerin açılış tarihini erteledi! Üniversiteler ne zaman açılacak?
13 08 2020 - 18:19
KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? 2020 KPSS puan hesaplama
13 08 2020 - 15:36
Ankara ve İstanbul’da 31 Ağustos’ta okullar açılacak mı? Okulların açılacağı iller
11 08 2020 - 11:38
Yorum Yap