Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Tecavüz Davasında Rekor Ceza: ‘Ölüm Büyüsü Var’ Demişti

'Sende ölüm büyüsü var' yalanıyla dolandırıcılık ve tecavüz suçlarını işleyelen Tali Yüksel Yeşilot'a 75 yıl hapis cezası. 
Son Güncelleme:
 Tecavüz Davasında Rekor Ceza: ‘Ölüm Büyüsü Var’ Demişti

2015 yılında Antalya’da yaşanan tecavüz ve dolandırıcılık vakası, Türkiye’nin gündemine oturmuştu. E.O. isimli kadına ‘sende ölüm büyüsü var’ yalanıyla tecavüz eden ve dolandırıcılık yapan Tali Yüksel Yeşilot, 75 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Tecavüzcüye ibretlik ceza

İngiltere’de yaşayan E.O., tıbben çözülemeyen sağlık sorunları için Tali Yüksel Yeşilot’un tedavi seanslarına katılmıştı. Tedavi amacıyla katıldığı seansların aslında bir tuzak olduğunu sonrada fark etti ve şikayetçi oldu.

Süreci şu cümlelerle tarif eden E.O., ”Öyle bir süreçti ki inandırmak için aşama aşama, büyük bir organizasyon olarak ilerlediler. Bize verdikleri sulardan dolayı açıklanamayan halüsinasyonlar, bedensel ve ruhsal acılar çektik. Suların içinde kimyasal olduğunu düşünüyoruz. Sanığın adliye geçmişinin olduğunu, Konya Ermenek’te birçok kadına bu şekilde rahatsızlık vererek maddi ve manevi istismar ettiğini öğrendik. Bu dava sürecinde benim dışımda birçok kadına aynı suçları işlediğini ortaya çıkardık. Türk adaletini tebrik ediyorum. Mahkemenin kararı yüreklere su serpti. ” sözleriyle dolandırıcılığın ne denli kapsamlı olduğunu ortaya koydu.

Mahkemenin verdiği ceza yüreklere su serpti

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Avukat Fatih Kalelioğlu, müvekkilinin yaşadığı zorlu sürece dikkat çekti. Dini inançları istismar eden sanıklar hakkında verilen cezadan memnun olduğunu dile getirdi.

Dava sonucunda Yeşitol, ‘dini inanç ve duyguları istismar etmek suretiyle nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 19 yıl, ‘nitelikli ve basit cinsel istismar’ suçundan 56 yıl olmak üzere 75 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

Kaynak:İHA


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 15 Eylül Salı puan tablosu! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
15 09 2020 - 15:49
Meriç İzgi kimdir? Etkileşim almak için maymuna yapmadığını bırakmadı
14 09 2020 - 10:53
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Yorum Yap