TBMM’de Gergin Anlar!

TBMM Genel Kurulunda, CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker'in cep telefonu ayaklığı ile yayın yapması ve CHP milletvekillerinin sataşma nedeniyle söz istemesi tartışmalara neden oldu.

12.12.2017 - 18:04
12.12.2017 - 18:04
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında gerginlik yaşandı.

CHP milletvekilleri, TBMM Genel Kurulunda 2018 yılı bütçesi üzerinde konuştu. CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, “15 yıldır ülkeyi yöneten AKP’nin aldatılmadığı, kandırılmadığı veyahut sonu hüsranla bitmemiş tek bir politikası var mıdır?” sorusunu yönelterek, yol, köprü gibi altyapı hizmetlerinden bahsetmediğini, bir ülkeye istikamet veren büyük politikalardan söz ettiğini belirtti. Çam, “Mesela Suriye politikası… ‘Bu politika önce Suriye’yi sonra ülkemizi felakete götürür’ diyenlere ‘Esatçı’ dediniz. Ne oldu sonunda? Suriye politikasının yanlış olduğunu siz de kabul ettiniz” ifadesini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker’in cep telefonu ayaklığı ile konuşmaları yayınlaması üzerine TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Şeker’den ayaklığı kaldırmasını istedi. Aydın, TBMM İçtüzüğü’nde yapılan değişiklikle “Genel Kurulun çalışma düzenini ve huzurunu bozucu döviz, pankart ve benzeri materyal getirmenin yasaklandığını” anımsattı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim