TBMM Başkanı Belli Oldu

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
20 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde başkanlık seçimi heyecanı vardı. Bilindiği üzere TBMM Genel Kurulu’nda oylama yapılacağı ve yeni başkanın seçileceği belirtilmişti. Bugün gerçekleştirilen oylama sonrasında ise TBMM’nin yeni başkanı belli oldu.

Başkanlık seçimi öncesinde adaylar arasında Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, Halkların Demokratik Partisi Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Celal Adan ve İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu yer alıyordu.

Kahraman Tekrar Başkan Seçildi

TBMM’de yapılan oylama sonrasında oyların büyük bir çoğunluğunu alan AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman yeniden başkan seçildi. Yapılan sayımlara göre AKP’li İsmail Kahraman’ın 289, CHP’li Zekeriya Temizel’in 124, HDP’li Selma Irmak’ın 37, MHP’li Celal Adan’ın 36 ve İYİ Partili Yusuf Halaçoğlu’nun 7 oy aldığı belirtildi.

Kahraman oylamanın ardından yeniden başka seçilirken, kürsüye geçerek kendisine oy verenlere teşekkür etmeyi unutmadı. Meclis’in yaşadığı zorlukları da gündemine getiren Kahraman, ‘Meclisimiz Gazi Mustafa Kemal’in kutlu mücadelesinin yanı sıra ülkenin bekası ve milli mücadele için daima savaşmıştır. FETÖ’nün hain bir şekilde planladığı 15 Temmuz tarihinde de saldırıya uğrayan TBMM, buna rağmen hiçbir zaman faaliyetlerini durdurmamıştır. Bizler var olduğumuz sürece Türkiye Cumhuriyeti daima bağımsız olacaktır. Türk bayrağının indirilmesine TBMM olarak asla müsaade etmeyeceğiz.’

Başkanlık seçimi sonrasında Kahraman’ın da teşekkür konuşmasını yapmasıyla birlikte TBMM normal faaliyetlerini sürdürdü.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com