Taşeron işçiye bayram öncesi 3 ödeme birden yapılacak: İlave yardım, maaş ve ikramiye

Kurban Bayramı öncesi devlet, çalışanların gerek kurban kesimi gerek de akraba ziyareti konusunda mağdur olmamaları adına çok sayıda ödeme yapmayı planlıyor. Bu ödemelerin bir bölümü de kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçiler için ayrılmış durumda. Kamuda çalışan taşeron işçilere bayramdan hemen önce Kurban Bayramı ikramiyesi, ilave yardım parası ve maaş ödemeleri gerçekleşecek.

09.08.2019 - 15:16
09.08.2019 - 15:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Kurban Bayramı öncesi en önemli ödemeler hiç şüphesiz ki maaşlar. Her ayın 15’inde yapılan kamu personeli maaşları bu sene bayramın ayın 11’ine ve ayın 11’inin de pazar gününe denk gelmesi nedeniyle ödemeler ayın 9’unda gerçekleşecek. Kamuda çalışan personellerin maaşları ayın 9’undan itibaren herkes banka hesaplarında olacak.

Kamuda çalışan tüm taşeron işçilere bayram ikramiyesi ödemesi de yapılacak. Bu ödemeler hem belediye hem de diğer kurum çalışanlarına ödenecek olup esas tutarı 72 TL olan ikramiyeden gelir vergisi olarak 19 TL kesilecek. Bu 53 TL’lik tutarda bayram öncesi çalışanlara ödenecek.

Bazı taşeron işçilere tediye ödemesi yapılmayacak

İlave tediye ikramiyesi de 4/D’li taşeron işçilere ödenecek. Bu ödemelerin sadece kamuda çalışan personellere ödeneceği söz konusu açıklamada belirtildi. Yani ilave tediye ödemesi bazı kurumlar ile belediyede çalışan taşeron işçilere ödenmeyecek. Kamu kurumlarında görev yapacan 4/D’li taşeron işçilere senede 52 günlük ilave yardım parası ödenecek. Bu ödemeler günlük çalışma ücreti kapsamında yılda 4 taksit halinde yapılacak. İşçinin maaşına göre yapılacak olan ödemeler aynı zamanda maaş arttıkça da artacak. En düşük ikramiye ise asgari ücretli çalışanlara ödenecek olan 792 TL olarak yapılacak.

MAAŞA GÖRE YAPILACAK OLAN TEDİYE İKRAMİYESİNİN AYRINTILI TABLOSUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim