Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Tarot falı nasıl bakılır? Tarot kartları ve anlamları

Son Güncelleme:
 Tarot falı nasıl bakılır? Tarot kartları ve anlamları

Herkes gelecekten haber almak için zaman zaman fala başvurur. Fala inanma falsız da kalma sözü tam da bunun için söylenmiş gibidir. Fal meraklısı herkesin  tarot nasıl bakılır ve tarot kartlarının anlamları ile ilgili pek çok merak ettiği konu vardır. Tarot kartları ve tarot açılımları ile ilgili bu makalemizde meraklılarına kısaca konuyu özetlemeye çalıştık.

Tarot falı nedir?

Tarot, Ortaçağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmış olan bir kehanet yöntemidir. İnsanlık tarihinde bilinen en eski kehanet yöntemi tarottur. Tarot falı için bir tarot destesi ve bir kehanetler kitabına ihtiyaç vardır. Destede 78 kart bulunmaktadır ve bu kartların 56 tanesi küçük sırlar 22 tanesi de büyük sırlar destesi olarak tanımlanmaktadır.

Tarot kartları fal açılımında düz ya da ters çıkabilmektedir. Kartlar düz çıkarsa farklı ters çıkarsa farklı anlamlara gelmektedir.

Tarot falı açılımları

Fala bakılırken farklı açılım yöntemleri kullanılmaktadır. Bu açılım türlerinden hangisini seçeceğiniz ise, ne için fal bakmak istediğiniz ile alakalıdır.

Kelt Hacı Açılımı

Bütün sorulara uygun olan bir açılımdır. Toplamda 10 tarot kartı seçilir ve bir belirleyici kart seçimi yapılır. Belirleyici kart desteden ayrılır ve deste karıştırıldıktan sonra 10 kart seçimi yapılır. Deste karıştırılırken soruya konsantre olunmalıdır. Kartlar açılma sırasına göre yorumlanmalıdır.

Kelt Hacı açılımı

İlişki açılımı

İki insan arasındaki aşk ilişkisinin durumunu yorumlamak için açılır. 4 kart seçilir ve kartlar seçilme sırasına göre yorumlanır.

İlişki açılımı

Günlük açılım

Günün nasıl geçeceğinin yorumlanması için tek bir kart seçerek yapılan açılımdır.

Tarot açılımı yapılmadan önce kişi kendini duygusal ve fiziksel olarak iyi hissetmelidir. Rahatsız edilmeyeceği, sessiz bir ortamda bir süre rahatladıktan sonra açılıma başlanmalıdır. Tarot falı bakılmadan önce; siyah, ipek bir kumaş serilmeli ve tarot kartlarına sahibinden başkası fal bakmak için dokunmamalıdır. Fala bakacak kişi ruhen kendini hazır hissettiğinde açılıma başlamalıdır.

Dikkat edilmesi gereken başka bir nokta ise, tarot kartlarının kesinlikle kaybedilmemesi gerektiğidir. Ayrıca astroloji meraklılarının bir başka yaygın inanışı da; tarot kartlarını yastık altına koyarak uyumanın daha iyi sonuç vereceğidir. Unutulmamalıdır ki tarot kartları yastık altına koyulup uyunmaya çalışılırsa, uykusuz bir gece kaçınılmaz olacaktır.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Genç ve sağlıklı ellere kavuşmak için ne yapmalı? Pratik el maskesi tarifi
14 09 2020 - 17:18
Hayat Eve Sığar uygulaması nedir? Nasıl kullanılacak?
8 04 2020 - 10:45
İvermectin nedir? Koronavirüs tedavisinde ivermectin etkisi
6 04 2020 - 09:58
Evde nemlendiricili cilt maskesi nasıl yapılır? 
4 04 2020 - 16:30
Tonik ve kinin nedir? Koronavirüse iyi gelir mi?
3 04 2020 - 10:28
2 Nisan dünya otizm farkındalık günü! Otizm nedir?
2 04 2020 - 15:39
Yorum Yap