Tarihi eser kaçakçısı gelin ve kaynanayı katletti

Zonguldak'ta bir tarihi eser kaçakçısı arazide gömdüğü tarihi eseri bulamayınca gelin ve kaynanayı öldürdü.

23.12.2017 - 1:44
23.12.2017 - 1:44
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Zonguldak’ta bir tarihi eser kaçakçısı arazide gömdüğü tarihi eseri geri dönünce bulamadı. Gizlice evine girdiği arazi sahibinin gelinini ve karısını öldüren tarihi eser kaçakçısı polis tarafından yakalandı.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde gelin ve karısını öldüren zanlı, bir evin arsasına gömdüğü tarihi eseri bulamayınca eve girdiği cinayeti işledi belirlendi. Sabah 06.00 civarlarında jandarmaya gelen ihbar üzerine olay açığa çıktı. Zonguldak’ta Canbazlı köyünde 29 yaşındaki Dilek A. ve 60 yaşındaki kayınvalidesi Fatma A. evlerine giren tarihi eser kaçakçısı tarafından bıçaklandı.

Ağır yaralanan gelin ve kaynanan doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak canından oldu. Olayın açığa çıkmasından hemen sonra ilk önce durumun bir hırsızlık olduğu sanıldı. Ancak ihtimaller sonucunda olay incelemeye alındı. Şüpheliler ilk sorgusunun hemen ardından Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınarak ifadelerine başvuruldu.

Tarihi Eserden Cinayet

Olayın sebebinde ise sorgudaki şüphelilerin ifadeleri şaşkınlık yarattı. Şüphelilerin geçmiş zaman içerisinde buldukları tarihi eseri haberi olmadan Cevdet A.’ya ait araziye gömdükleri tespit edildi. Daha sonrasında gömdükleri tarihi eseri arazide bulamayınca eve girerek gelin ve kaynanayı bıçakladı. Şüpheliler bu durumdan hemen sonra verdikleri çelişki ifadeler sıkıntılarını ortaya çıkardı.

Jandarma ekiplerine teslim edilen N.G.’nin hastanede tedavisinin devam edildiği kaydedildi. Alaplı Cumhuriyet Savcılığının talimatları doğrultusunda soruşturma devam ederken evin arazisinde başka tarihi eser olup olmadığını da araştırılmaya başlandı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim