Tarçın Elması ( Graviola) Yemenin Sağlığa Faydaları Neler?

Tarçın Elması ( Graviola) Yemeye Hemen Başlamanız için 6 Neden

Tarçın elması olarak da görebileceğimiz tropik bir meyve olan graviola faydaları nedeniyle son dönemlerde popülerlik kazanmıştır. Özellikle yaşlı, çocuk ve kadın sağlığı için önerilen graviola çay, kapsül ya da su şeklinde de tüketilebilir. Graviola faydaları konusu yazımızın devamında..

Yazar :

2 ay önce 3 dk okuma süresi

Yoğun miktarda kalsiyum ve fosforun yanı sıra pek çok faydalı mineral ve vitamine sahip olan son dönemin popüler tropik meyvelerinden tarçın elması yani graviola yararları nedeniyle en çok çocuklara ve yaşlılara öneriliyor. Siz de faydalarını keşfetmek için graviola hakkındaki yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

graviola

Graviola (Tarçın Elması) Faydaları Nelerdir?

Mineral içeriğinin yanı sıra farklı olarak antioksidan içeriğine de sahip olan sebebiyle hücreleri koruyan ve bağışıklık mekanizmasını güçlendiren tarçın elması sindirim sistemini ve kalp damar sağlığını da koruyan lif ve aminoasitler de içermektedir.

Tropikal bir meyve olması nedeniyle kendine has egzotik bir lezzete sahip olan graviolanın faydaları gibi bu tadı nedeniyle de farklı tariflerde kullanılması mümkündür. Peki tarçın elması olarak da görebileceğimiz bu meyvenin faydaları nelerdir?

1-Enerji için Graviola

Graviola tüketimi sayesinde sabahları yorgun hissederek uyanmaya son vermek mümkün olabilmektedir. Enerjinin düşüşü ile beliren hastalıkları yenmek için dolaylı olarak koruyucu ve tedavi edici etki gösteren graviola, yüksek oranda meyve şekeri yani fruktoz içermesiyle tam bir enerji deposudur. Ayrıca hem fiziksel hem zihinsel anlamda verimliliği yükselten meyve, bu özelliğini kompleks karbonhidrat içeriğine borçludur.

graviola

2-Sinir Sistemi için Graviola

Folik asit, E vitamini ve mineral açısından zengin bir içeriğe sahip olması, graviolayı sinir sistemi sağlığı için bir kalkan haline getirir. Graviola kapsül olarak da tüketilebilen bir meyve olması sayesinde sinir sistemi için destek arayanlara alternatif oluşturur. Strese neden olan hormonları dengeleyerek gün içinde zihinsel dinginlik ve odaklanma için kullanılabilir.

3-Kemikler için Graviola

İçerdiği fosforun yanı sıra kalsiyum bakımından da yüksek değerde bir besin kaynağı olmasıyla graviola, özellikle kemik sağlığı ile direkt ilgili olan çocuklar, yaşlılar ve kadınlar için tavsiye edilmektedir. İleri yaşa bağlı gelişebilecek kemik yoğunluğu sorunlarını önleyen graviola sayesinde erken yaşlarda kemik gelişimi desteklenecektir.

İçerdiği kalsiyum, fosfor ve diğer besin maddeleri nedeniyle graviola kadınlar, yaşlılar ve çocuklar için şiddetle tavsiye edilen bir meyvedir.

4-Sindirim Sistemi için Graviola

Kabızlık, hazımsızlık gibi sindirim sisteminin yavaş çalışmasından ileri gelen sorunlara önerilen doğal bir çözüm alternatifi olan graviolanın sayesinde günlük lif ve prebiyotik ihtiyacınızı da karşılamış olabilirsiniz.

Bağırsak fonksiyonlarını artırmak için graviola çayı şeklinde de tüketilebilen meyve, besinlerin daha iyi emilmesine de yardımcı olmaktadır.

Ayrıca konuyla ilgili olarak  Bağırsak Çalışmasını Hızlandıran Besinler listesine göz atmayı unutmayın.

5-Kalp Damar Sağlığı için Graviola

Düzenli olarak tüketildiği takdirde yüksek tansiyon riskini ortadan kaldıran, damarlarda kolesterol birikimini içeriğindeki yoğun liflere borçlu olan graviola yaşa bağlı gelişen kalp damar problemleri için önlem niteliği taşımaktadır.

graviola

Potasyum ve magnezyum içermesi sayesinde damarlardaki sodyum oranını dengeleyen bu harika meyveden özellikle kronik tansiyon hastaları fayda görecektir.

6-Ağrılar için Graviola

Graviola suyu antienflamatuar özellik göstermekte yani vücuttaki iltihapları önlemekte, bu yönüyle ağrılar için dindirici etki göstermektedir. Hastalıkların tedavisinde rol oynamasının yanında bu hastalıkların yarattığı ağrıları da minimuma indiren graviola, kas spazmı için çözüm olabilmekte, düzenli kullanımı halinde artrit gibi kronik rahatsızlıklardan korumaktadır.

Bu İçeriği Aktif Kaynak Göstermek Koşulu İle Paylaşabilirsiniz. Hiçbir İçerik Aktif URL Verilmeden Kopyalanamaz! Lütfen Dikkate Alınız.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"