Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Taha Duymaz hikayesi ile herkesin yüreğini burktu! İmkansızlıklar içinde başlayan fenomenlik

Taha Duymaz hikayesi ile herkesin yüreğine dokunmayı başardı. Sosyal medyada kendi imkanları ile çektiği yemek videoları kısa süre içerisinde binlerce kişiye ulaşan yoksulluk içerisinde geçen hayatı bir anda değişen Taha Duymaz, bir dönem linç edildiğini açıkladı. Peki Taha Duymaz kimdir? Taha Duymaz nereli ve kaç yaşında?
Eklenme:
 Taha Duymaz hikayesi ile herkesin yüreğini burktu! İmkansızlıklar içinde başlayan fenomenlik

Hatay’ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyünde yaşayan Taha Duymaz henüz on yedi yaşında. Kendi imkanları ile evinin küçücük mutfağında çektiği yemek videolarını sosyal medyada paylaşan ve bir süre sonra sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biri haline gelen Taha, 12 kardeşli bir ailede yaşıyor ve ekonomik anlamda büyük zorluklar çekiyor. Bir süredir sosyal medyada çok konuşulan ve Instagram’da 500 bin takipçiye ulaşan Taha Duymaz, yemek videosu çekmeye nasıl başladığını ve nasıl popüler olduğunu anlattı.

Okulu bırakmak zorunda kaldı

Posta gazetesinde geçtiğimiz günlerde bir röportaj veren Taha Duymaz 4. sınıfta eğitimini bırakmak zorunda kaldığını söyledi. Arabaya binemediğini arabanın kendisini tuttuğunu ve kustuğunu söyleyen Taha, bugüne kadar hep zorla arabaya bindirildiğini bu sorunu çözmek için şehirden komşusunun bir psikolog ayarladığını söyledi. Sadece 1 defa psikolog randevusu için köyden çıktığını söyleyen Taha, yıllarca doktora gitmediğini hastalanınca hep kendi kendini iyileştirmeye çalıştığını dile getirdi. Psikoloğun da kendisini düzenli olarak çağırdığını ancak köyden çıkamadığını belirten Taha kendisini eve hapsettiğini küçüklüğünden beri duygusal bir çocuk olduğunu ifade etti.

taha duymaz

Devlet yardımı ile geçiniyorlar

Taha Duymaz’ın anne ve babası kronik hastalıkları olduğu için tandemi sürecinde çalışamıyor ve devletin verdiği 800 lira ile geçinmeye çalışıyorlar. Yemek videoları çeken ancak maddi imkânsızlıklar nedeniyle her malzemeyi alamayan Taha, aynı malzemelerle farklı yemekler yaparak sosyal medyada bir anda gündeme geldi. Yemek yapmanın kendisine terapi gibi geldiğini psikolojik savaşın azaldığını hissettiğini söyleyen Taha, 2015 yılında yeteneklerini gösterip para kazanmak düşüncesi ile YouTube kanalı açtığını ifade etti. O dönemler küçük bir telefonu olduğunu ancak telefon bozulunca kanalı silmek zorunda kaldığını söyleyen Taha, 2019 yılında yeniden bir kanala açtığını ve bu defa Instagram’da yemek videoları çekip paylaşmaya başladığını dile getirdi.

Taha Duymaz imkansızlıkların üstesinden geldi

Instagram’da yayınladığı yemek videolarını kız kardeşinin çektiğini söyleyen Taha Duymaz, kendini kötü hissettiğin zamanlarda mutfağa girdiğini ve yemek yapmaya başladığını hayatını yemeye adadığını dile getirdi. Video çekmeye ilk başladığı zamanlarda çok eleştiri aldığını güzel bir mutfağı olmadığı için insanların kendisini linç ettiğini söyleyen Taha Duymaz, yılmadığını yemek videoları çekmeye devam ettiğini dile getirdi.  Sosyal medyada yavaş yavaş tanınmaya başladıktan sonra birçok ünlü ismin de destek verdiği Taha, şu anda Instagram’da 500 bin takipçi sayısına ulaştı.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Ece Erken sevgilisi ile tatil yaparak mahkemeden kaçıyor iddiası
10 07 2020 - 15:42
Demet Akalın’dan “Sosyal Medyama Dokunma” kampanyasına sert tepki
10 07 2020 - 15:16
Fahriye Evcen oğlu Karan Özçivit ile yeni pozlarını paylaştı: Babası gibi keskin bakışlım
9 07 2020 - 14:27
Rubato Grubu’nun solisti Özer Arkun sevgilisine şiddet uyguladı kan izlerini sildi
9 07 2020 - 11:49
İrem Derici’den müzik sektörü ile ilgili iddialı açıklamalar
9 07 2020 - 10:12
Duygu Özaslan bikinili hali ifşa oldu etiketleri tek tek kaldırdı
8 07 2020 - 11:09
Yorum Yap