Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye Büyük İftira

NAVİGASYONABD İstihbaratının İddiasıYargılanmalarına BaşlandıTürkiye’ye Büyük İftira Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr, CNN International’a yaptığı açıklamada, program sunucusunun Cemal Kaşıkçı’nın cesedi sorusu karşısında Türkiye’den bu konuda bilgi istediklerini ancak yanıt alamadıklarını söyleyerek Türkiye’ye iftira attı. Ayrıca Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr, Kaşıkçı cinayetinde sorumluların yargılanmasına başlandığını söyledi. ABD İstihbaratının İddiası ABD istihbaratından yer alan Kaşıkçı cinayetinin […]

15.06.2019 - 20:41
16.06.2019 - 15:02
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr, CNN International’a yaptığı açıklamada, program sunucusunun Cemal Kaşıkçı’nın cesedi sorusu karşısında Türkiye’den bu konuda bilgi istediklerini ancak yanıt alamadıklarını söyleyerek Türkiye’ye iftira attı. Ayrıca Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr, Kaşıkçı cinayetinde sorumluların yargılanmasına başlandığını söyledi.

ABD İstihbaratının İddiası

ABD istihbaratından yer alan Kaşıkçı cinayetinin emrini Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın verdiği iddiası hakkında da konuşan Cubeyr, böyle bir şeyin mümkün olmadığını, Kaşıkçı’nın öldürülmesinin arkasındaki sebebi kendilerinin de araştırmaya devam ettiklerini söyledi. Kaşıkçı cinayetinin bir hata olduğunu söyleyen Cubeyr, bir kez daha böyle bir şey yaşanmaması için gereken önlemleri aldıklarını öne sürdü.

Yargılanmalarına Başlandı

Kaşıkçı cinayetinin faillerinin bu yıl itibariyle yargılanmaya başladığını söyleyen Cubeyr, Türkiye’de Suudi Arabistan sivil toplum temsilcilerinin yanı sıra Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin beş daimi üyesinin de yargılamaya katıldığını dile getirdi.

Türkiye’ye Büyük İftira

Programın sunucusu Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr’e Cemal Kaşıkçı’nn cesedinin nerede olduğunu sordu. Cubeyr ise, Türkiye’den bu konuda bilgi istediklerini ancak yanıt alamadıklarını söyleyerek Türkiye’ye iftira attı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim