Suudi Arabistan’a Husiler’den füze saldırısı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
19 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Yabancı basın ajanslarında yer alan haberlere göre, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da patlama sesleri duyulduğu ve gökyüzüne dumanların yükseldiği öğrenildi. Olayın görgü tanıklarının ifadelerine dayandırılan haberlerde, patlamadan dakikalar sonra Yemen’de İran’ın desteklediği isyancı grup Husiler saldırıyı üstlendi. Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a bir füze attıklarını açıklayan Husiler, Volcano 2-H ismindeki balistik füzenin hedefinin Al Yamamah Sarayı olduğunu duyurdu.

Husilere ait televizyon kanalı Suudi Arabistanlı üst düzey yetkililerin sarayda toplantı yaptıkları sırada füzenin fırlatılmasını izleyicilere canlı olarak yayınladı. Uluslararası koalisyon ise, Husiler tarafından fırlatılan füzenin hedefe varmadan havada engellendiğini açıklarken, Riyad yönetimi de füze saldırısında herhangi bir can kaybı ve maddi hasar meydana gelmediğini duyurdu. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda gökyüzünü kaplayan duman bulutu dikkat çekiyor.

Başkanlık Sarayı’nda Liderler Ağırlanıyor

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud, Başkanlık Sarayı’nda resmi konuklarını misafir ediyor. Bugüne kadar Başkanlık Sarayı’nda konuk edilen liderler arasında ABD Başkanı Donald Trump da bulunuyor.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com