Suudi Arabistan’a Husiler’den füze saldırısı

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da isyancı grup Husiler tarafından saldırısı düzenlendiği duyuruldu.

19.12.2017 - 15:43
19.12.2017 - 15:43
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Yabancı basın ajanslarında yer alan haberlere göre, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da patlama sesleri duyulduğu ve gökyüzüne dumanların yükseldiği öğrenildi. Olayın görgü tanıklarının ifadelerine dayandırılan haberlerde, patlamadan dakikalar sonra Yemen’de İran’ın desteklediği isyancı grup Husiler saldırıyı üstlendi. Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a bir füze attıklarını açıklayan Husiler, Volcano 2-H ismindeki balistik füzenin hedefinin Al Yamamah Sarayı olduğunu duyurdu.

Husilere ait televizyon kanalı Suudi Arabistanlı üst düzey yetkililerin sarayda toplantı yaptıkları sırada füzenin fırlatılmasını izleyicilere canlı olarak yayınladı. Uluslararası koalisyon ise, Husiler tarafından fırlatılan füzenin hedefe varmadan havada engellendiğini açıklarken, Riyad yönetimi de füze saldırısında herhangi bir can kaybı ve maddi hasar meydana gelmediğini duyurdu. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda gökyüzünü kaplayan duman bulutu dikkat çekiyor.

Başkanlık Sarayı’nda Liderler Ağırlanıyor

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud, Başkanlık Sarayı’nda resmi konuklarını misafir ediyor. Bugüne kadar Başkanlık Sarayı’nda konuk edilen liderler arasında ABD Başkanı Donald Trump da bulunuyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim