Suudi Arabistan gazetesinden PKK ile röportaj

Suudi Arabistan'ın resmi yayın organlarından Uzak gazetesinin PKK'lı bir terörist ile 3 ay öncesinde röportaj yaptığı ortaya çıktı.

14.12.2017 - 10:53
14.12.2017 - 11:06
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Suudi Arabistan’ın resmi yayın organlarından biri ilginç bir iddia da bulundu. Ukaz gazetesi tarafından yapılan açıklamada PKK’lı terörist ile yapılan röportaj gün yüzüne çıkartıldı. Gazetenin PKK’lı teröristi örgütün Dışişleri Bakanı olarak göstermesi tepki çekti.

Son dönemde ülkemize karşı olan haberlerle gündeme gelen Suudi Arabistan bu sefer de PKK’lılar ile ortaklaşa bir işe kalkıştı. Ülkenin resmi yayın organlarından biri olan Ukaz gazetesinin PKK’lı bir terörist ile röportajı ana manşetten yayınlandı. Gazetede terörist ile görüşme yapılırken şahısın kendisinden “PKK’nın Dışişleri Bakanı” ve “Abdullah Öcalan’ın Suriye’de kaldıkları sıradaki arkadaşlarından biri” olarak gösterilmesi sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

PKK ile Röportaj Gazete’de

Röportajı yapan gazetecilerden Abdullah el-Gadvi bu gerçekleşen buluşmayı bir fırsat olarak değerlendirerek, “Bir gazeteci olarak kendi şahsım adına sevindiğimi söylemek isterim. Türk makamları tarafından bu kişinin arandığını biliyorum. Bu benim için şahane bir fırsat.” dediğini öğrenildi. Röportajın bundan yaklaşık 3 ay önce gerçekleştiği ve Irak’ın Kuzey’inde yer alan Kandil Dağı bölgesinde yapıldığı belirtildi.

PKK’lı terörist alan Altun, Suudi gazetesinde yayınlanan son röportajında PKK terör örgütünün Suriye’deki rejim güçleri ile ABD arasında bir ilişkisinin bulunduğunu da açıklamış oldu. Bu ilişkinin bir zorunluluğu da beraberinde getirdiği vurgulandı. PYD’nin ABD ve Rusya’yla ilişkisine de vurgu yapılırken bazı iddialar da ortaya atıldı. Körfez ülkeleri dışişleri bakanları daha öncesinde Türkiye’nin kendisini müdafaa hakkını desteklediklerini belirtmişlerdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim