Suudi Arabistan gazetesinden PKK ile röportaj

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
14 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Suudi Arabistan’ın resmi yayın organlarından biri ilginç bir iddia da bulundu. Ukaz gazetesi tarafından yapılan açıklamada PKK’lı terörist ile yapılan röportaj gün yüzüne çıkartıldı. Gazetenin PKK’lı teröristi örgütün Dışişleri Bakanı olarak göstermesi tepki çekti.

Son dönemde ülkemize karşı olan haberlerle gündeme gelen Suudi Arabistan bu sefer de PKK’lılar ile ortaklaşa bir işe kalkıştı. Ülkenin resmi yayın organlarından biri olan Ukaz gazetesinin PKK’lı bir terörist ile röportajı ana manşetten yayınlandı. Gazetede terörist ile görüşme yapılırken şahısın kendisinden “PKK’nın Dışişleri Bakanı” ve “Abdullah Öcalan’ın Suriye’de kaldıkları sıradaki arkadaşlarından biri” olarak gösterilmesi sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

PKK ile Röportaj Gazete’de

Röportajı yapan gazetecilerden Abdullah el-Gadvi bu gerçekleşen buluşmayı bir fırsat olarak değerlendirerek, “Bir gazeteci olarak kendi şahsım adına sevindiğimi söylemek isterim. Türk makamları tarafından bu kişinin arandığını biliyorum. Bu benim için şahane bir fırsat.” dediğini öğrenildi. Röportajın bundan yaklaşık 3 ay önce gerçekleştiği ve Irak’ın Kuzey’inde yer alan Kandil Dağı bölgesinde yapıldığı belirtildi.

PKK’lı terörist alan Altun, Suudi gazetesinde yayınlanan son röportajında PKK terör örgütünün Suriye’deki rejim güçleri ile ABD arasında bir ilişkisinin bulunduğunu da açıklamış oldu. Bu ilişkinin bir zorunluluğu da beraberinde getirdiği vurgulandı. PYD’nin ABD ve Rusya’yla ilişkisine de vurgu yapılırken bazı iddialar da ortaya atıldı. Körfez ülkeleri dışişleri bakanları daha öncesinde Türkiye’nin kendisini müdafaa hakkını desteklediklerini belirtmişlerdi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com