Suriyelilerin Kurban Bayramı için ülkelerine geçişleri devam ediyor: Sınırı geçen Suriyeli sayısı 38 bin oldu

Kurban Bayramı için Kilis'in Öncüpınar sınır kapısı üzerinden ülkelerine dönen Suriyelilerin sayısının 38 bini geçtiği öğrenildi. Diğer yandan geçişlerin bu akşam tamamlanacağı ülkesine gidenlerin sayısının 40 bini aşacağı tahmin ediliyor.

09.08.2019 - 10:48
09.08.2019 - 10:48
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan Suriyeliler Kilis’in Öncüpınar sınır kapısı üzerinden ülkelerine Kurban Bayramı ziyareti için gidiyor. Sınırda Suriyelilerin geçicileri yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Kurban Bayramı için ülkelerine gitmek isteyen Suriyeliler Kilis Valiliği’nin online randevu sistemine kayıt yaptırdıktan sonra randevu alıyor ve randevu gününde ülkelerine geçiyor.

38 bini geçti

Kurban Bayramı için ülkelerine giden Suriyeli sayısı bu sabah itibariyle 38 bini geçti. Gece geç saatlere kadar geçişlerin sürmesi beklenirken ülkesine gidenlerin sayısının 40 bini aşacağı tahmin ediliyor. Suriyeliler gece saatlerinde Kilis Öncüpınar sınır kapısına geliyor ve çadırlarda sıraya giriyor. Sınır hattında bu nedenle yoğunluk yaşanırken, sınırdan geçen Suriyeliler, Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus, El Bab ve diğer kentlere ulaşıyor. Kurban Bayramı’nın yaklaşması nedeniyle yoğunluğun daha da arttığı öğrenildi. Diğer yandan geçişlerin bu gece biteceği öğrenilirken geçenlerin sayısının 40 bini aşması bekleniyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim