Suriyelilerin İstanbul Fatih’deki eyleminde arbede çıktı!

İstanbul'un Fatih ilçesi Saraçhane semtinde Suriyeli sığınmacılara destek olmak amacıyla bir araya gelen grup ile "Türkiye Türk'tür Türk kalacak." şeklinde sloganlar atarak yürüyen bir diğer grup arasında küçük çaplı kavga çıktı. Açıklamaya karşı çıkan bir grup vatandaş bölgeye görevlendirilen polis ekipleri tarafından uzaklaştırıldı.

27.07.2019 - 20:42
28.07.2019 - 11:33
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Özgür-Der üyeleri İstanbul Valiliği’nin aldığı kayıtlı olmayan Suriyelilerin şehirden uzaklaştırılması kararına karşı çıkmak için Fatih’e bağlı Saraçhane Parkı’nda toplandı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgeye içlerinde yabancıların da olduğu birçok basın mensubu alınırken Suriyelilerin giriş yapmasına izin verilmedi. Özgür-Der üyeleri bölgedeki insanlara basın açıklaması yaparken karşı çıkan bir grubun sert bir şekilde tepki göstermesinin ardından küçük çaplı bir arbede meydana geldi.

Olay ile ilgili atılmış olan videolu bir tweeti sizinle paylaşmak isteriz.

​Bir grup vatandaşın gördüğünü anlattığına göre, “Türkiye Türk’tür Türk kalacak” sloganları atan gruba Özgür-Der üyeleri müdahale etmeye çalışınca polisin mecburen araya girmesi gerekti.

Slogan atan grubu bölgeden zorla çıkartan ekipler, biri kadın iki kişiyi de gözaltına aldı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim