Suriye Rejimi TSK’nın İdlib’teki 10 numaralı Gözlem Noktasına Saldırdı

Suriye'de Esad rejimi, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde kontrolü altında olan noktadan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 10 numaralı gözlem noktası bölgesine bugün 3 adet top atışı yaptı.

29.06.2019 - 23:38
30.06.2019 - 0:19
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Suriye rejimi İdlip’te bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gözlem noktalarına iki kez saldırı düzenledi. Rejim güçleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 10 numaralı gözlem noktasına top atışlarının yapıldığı öğrenildi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada saldırıda herhangi bir Türk unsurunun isabet almadığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Açıklama

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Suriye rejim güçlerinin İdlib’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 10 numaralı gözlem bölgesinde bugün 3 adet top atışı gerçekleştirdiği belirtildi. Rejim güçleri tarafından gerçekleştirilen saldırıda herhangi bir zayiat olmadığının belirtildiği açıklamada top atışları sırasında sahadaki temsilcileri vasıtasıyla Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulması üzerine rejim tarafından yapılan atışların sonlandırıldığı ifade edildi. Milli Savunma Bakanlığı açıklamasının devamında rejimin saldırılarının devam etmesi halinde gerekli karşılığın verileceği şekilde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hazırlıklarını yaptığı belirtilirken, bölgedeki durumun yakından takip edildiği ifade edildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim