MagazinTelevizyon

Sumru Yavrucuk Ekip Arkadaşları Vize Alamayınca Sahneye Tek Başına Çıktı: Oyuncular İsyanda!

Usta oyuncu Sumru Yavrucuk, yer aldığı son dizisi 'Evlilik Hakkında Her Şey'in ardından tiyatro oyunlarına yoğunluk verme kararı almıştı.

Turnelerle birlikte sahnelerden inmeyen usta ismin planlarına göre; Tatavlada Son Dans oyunu için Frankfurt’a gidilecekti. Fakat Yavrucuk’un ekip arkadaşları vize alamayınca iş başa düştü. Oyuncu Frankfurt Türk Tiyatro Festivali’nde tek kişilik oyununu sergiledi.

Oynadığı her dizide canlandırdığı güçlü kadın karakterleriyle aklımıza kazınan usta isim Sumru Yavrucuk, son dönemde tiyatro turneleriyle sahnelerde.

61 yaşındaki ünlü oyuncu son olarak FOX’ta yayınlanan Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde Çolpan Cevher karakterine hayat vermişti. Şimdilerde ise Tatavlada Son Dans ve Shirley’i sahneliyor.

10. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali’ne ekibi ile birlikte katılacak olan Yavrucuk, vize sorunu ile karşı karşıya gelince sahneye ek başına çıkmak zorunda kaldı.

Birlikte Tatavlada Son Dans’ı sahneleyecek olan oyunculardan, ‘Kelepçe Kullanma Kılavuzu’ eserinin oyuncusu vize alamayıp Almanya’ya seyahat edemeyince Shirley’i sergilemek durumunda kaldı.

Tek kişilik oyununu seyircinin beğenisine sunan Sumru Yavrucuk, Gallus Theater’da kendisini izlemeye gelenlerin karşısına çıktı.

Ardından sohbet ederken yaşadıkları durumdan bahsetmeye başladı.

‘Frankfurt Tiyatro Festivali’nin 10. yılında bizi de ağırlıyorlar. Tatavlada Son Dans’ı Deniz Çakır’la birlikte oynuyoruz. Şaban Ol’un yazdığı bir oyun. Biz onu oynamak üzere yola çıktık, geldik güzelce. ‘Saat 16.00’da lobide buluşalım, dolaşalım birlikte’ dedik. Bir baktım tiyatroda acayip şeyler dönüyor. Herkeste bir matem havası. Çünkü oyunda oynaması gereken bir oyuncu vize problemi yaşamış. O yüzden de Frankfurt’a gelemedi. Öyle olunca oyun iptal oldu. ‘Ne yapar ne ederiz’ derken, bir anda Kamil bey, ‘Bir daha Shirley’i oynasak mı acaba?’ dedi. Kaçta oynayacağız? 19.00’da. Benim hayatımda bu bir dünya rekorudur. Mutlaka arkadaşlarım için de öyle.’

Katıldığı festival için birbirinden övgü dolu sözler sar feden usta isim, “Hiç böyle bir şey deneyimlememiştim.” dedi.

‘Ben seviyorum. Tamamen amatör bir ruhla sırtlanıp sonuçta 10 yılda önemli bir süreçte bu tiyatroyu yaşatıyorlar. O yüzden bakalım ne olacak dedim. Ben de heyecanlandım. Bir anda kostümler bulundu, dekorlar tekrar çıktı. İki kere daha oynamıştık Shirley’i burada. Seyircisi tarafından sevilen bir oyundu. Seyircilerle nefis bir final yaptık. Herkes çok mutluydu, biz de öyle. Alkış rekorları kırıldı. Biraz daha büyüdüm mesleğimde diye düşünüyorum. Hiç böyle bir şey deneyimlememiştim.’

Hazırlık süreçlerinin hızlı ve çabuk olduğunu dile getiren usta tiyatrocu, seyircisine de durumu açıklayıp “Bunu da denedik.” dedi.

‘Benim de meslek hayatımda ender yaşadığım bir durum bu. Hiç kısmet olmamıştı ama bunu da denedik. Sürçülisan ettikse affola.’

Avrupa’nın pek çok farklı noktasında tiyatroseverlerin sabırsızlıkla beklediği bu festivalde biletlerin tükendiğini ifade eden Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni ve Festival Başkanı Kamil Kellecioğlu, sergilenen oyun için “Bu akşam burada samimiyet vardı.” diyerek Yavrucuk’un performansını tebrik etti.

‘Bu akşam burada samimiyet vardı. Bizde, sizde, ekibimizde ve tabii ki usta oyuncu Sumru Yavrucuk’ta da. Anlayışınız ve hoşgörünüz için teşekkür ederiz. Bu akşamı da burada perdeledik ya, artık gözümüz açık gitmeyiz. İyi ki varsınız, iyi ki tiyatro var.’

 

Kaynak: https://onedio.com/haber/sumru-yavrucuk-ekip-arkadaslari-vize-alamayinca-sahneye-tek-basina-cikti-oyuncular-isyanda-1152529

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu