Süleymaniye’de hükümete karşı eylemlerde korkunç bilanço 5 ölü 93 yaralı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi içerisinde yer alan Süleymaniye kentinde dün başlayan Erbil hükümetine karşılık devam eden eylemlerde 5 kişi ölürken 93 kişi de yaralandı.

19.12.2017 - 20:55
19.12.2017 - 20:55
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Kuzey Irak’ta hükümet karşıtı gösteriler tüm hızıyla devam ediyor. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi içerisinde yer alan Süleymaniye kentinde dün başlayan Erbil hükümetine karşılık devam eden eylemlerde 5 kişi hayatını kaybederken yaralı sayısının ise 93 olduğu belirtildi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) yer alan Süleymaniye kentinde dün başlayan ve tüm şiddetli ile devam eden protesto gösterilerinde şu ana kadar 5 kişinin öldüğü 93 kişinin de yaralandığı kaydedildi. Irak Türkmen Cephesi’nin de (ITC) aralarında bulunduğu bazı siyasi partilerin binaları ile birlikte kamu binaları da ateşe verilirken memur maaşlarının ödenmemesi ile başlayan eylemlerin daha da şiddetlenerek devam ettiği bildirildi.

Süleymaniye Karıştı

Süleymaniye’nin Ranya İlçesi Sağlık Müdürü Taha Muhammed son yaptığı açıklamasında dünden beridir devam eden eylemlerin yoğunlaştığını ve şu ana kadar olaylarda 5 kişinin öldüğünü ve 93 kadar kişinin de yaralandığını doğruladı. Ayrıca devam eden eylemlerde 39’si güvenlik güçleri olmak üzere 70 kadar kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Ranya Kaymakamı Abdulhamid Abdullah ise açıklamasında durumun kontrol edilemez bir hal aldığını ve gösterilerin daha da şiddetlenerek devam ettiğini söyleyerek Kürdistan Yurtseverler Birliği ve Kürdistan İslami Birlik Partisi binalarının da ateşe verildiğini ifade etti. Süleymaniye ile birlikte Taktak, Koy Sancak, Çemçemal ve Kifri ilçelerinde ise bugün çıkan eylemlerde 23 kadar kişinin daha yaralandığı belirtildi. Süleymaniye kent merkezinde bazı öğretmenlerin geciken maaşlarının halen ödenmemesi sonrasında bu eylemlerde başı çektikleri belirlendi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim