Süleymaniye’de hükümete karşı eylemlerde korkunç bilanço 5 ölü 93 yaralı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
19 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Kuzey Irak’ta hükümet karşıtı gösteriler tüm hızıyla devam ediyor. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi içerisinde yer alan Süleymaniye kentinde dün başlayan Erbil hükümetine karşılık devam eden eylemlerde 5 kişi hayatını kaybederken yaralı sayısının ise 93 olduğu belirtildi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) yer alan Süleymaniye kentinde dün başlayan ve tüm şiddetli ile devam eden protesto gösterilerinde şu ana kadar 5 kişinin öldüğü 93 kişinin de yaralandığı kaydedildi. Irak Türkmen Cephesi’nin de (ITC) aralarında bulunduğu bazı siyasi partilerin binaları ile birlikte kamu binaları da ateşe verilirken memur maaşlarının ödenmemesi ile başlayan eylemlerin daha da şiddetlenerek devam ettiği bildirildi.

Süleymaniye Karıştı

Süleymaniye’nin Ranya İlçesi Sağlık Müdürü Taha Muhammed son yaptığı açıklamasında dünden beridir devam eden eylemlerin yoğunlaştığını ve şu ana kadar olaylarda 5 kişinin öldüğünü ve 93 kadar kişinin de yaralandığını doğruladı. Ayrıca devam eden eylemlerde 39’si güvenlik güçleri olmak üzere 70 kadar kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Ranya Kaymakamı Abdulhamid Abdullah ise açıklamasında durumun kontrol edilemez bir hal aldığını ve gösterilerin daha da şiddetlenerek devam ettiğini söyleyerek Kürdistan Yurtseverler Birliği ve Kürdistan İslami Birlik Partisi binalarının da ateşe verildiğini ifade etti. Süleymaniye ile birlikte Taktak, Koy Sancak, Çemçemal ve Kifri ilçelerinde ise bugün çıkan eylemlerde 23 kadar kişinin daha yaralandığı belirtildi. Süleymaniye kent merkezinde bazı öğretmenlerin geciken maaşlarının halen ödenmemesi sonrasında bu eylemlerde başı çektikleri belirlendi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com