Süleyman Dilbirliği Hayatını Kaybetti

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
7 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Kore savaşı sırasında küçük bir koreli kız çocuğunun manevi babası olarak yaptıkları “AYLA” filmi ile beyaz perdeye aktarılan Süleyman Dilbirliği geçtiğimiz ay solunum yetmezliği sebebi ile hastaneye kaldırılmıştı.

Hayat hikayesi ile herkesi ağlatan savaş sırasında yolunun kesiştiği küçük koreli kız ile arasında gelişen baba-kız ilişkisi ile beyaz perdeye hayatı aktarılan Süleyman Dilbirliği tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 91 yaşında hayata gözlerini yuman Süleyman Amca için Ayla filminin yapımcısı Mustafa Uslu, Dilbirliği hastaneye kaldırıldığı zaman “Süleyman amca melek gibi bir insan ve onun tüm Türkiye tarafından ne kadar sevildiğini görmesini istiyorum. Lütfen herkes dua etsin” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Hastane Açıklama Yaptı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Süleyman Dilbirliği, çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybetti. Dilbirliği, solunum ve böbrek yetmezliği tanılarıyla 12 Kasım’dan bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.

Süleyman Dilbirliğinin hayatını kaybetmesinin ardından hastaneden yapılan açıklamada, ‘Solunum ve böbrek yetmezliği tanılarıyla hastanemiz yoğun bakım kliniğine 12 Kasım’da yatırılan Dilbirliği, yaklaşık 30 gündür aralıklı organ destek tedavileriyle takip ve tedavi altında tutulmuştur. Ancak hastamızın son bir hafta süresince genel durumunda bozulma görülmüş ve son 24 saat boyunca gelişen organ yetmezliği sonucunda yapılan tüm müdahalelere rağmen gazimiz vefat etmiştir’ denildi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com