Süleyman Dilbirliği Hayatını Kaybetti

Ayla filmi ile gündeme gelen hayat hikayesi ile herkesi ağlatan Süleyman Dilbirliği solunum yetmezliği sebebi ile tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

07.12.2017 - 20:14
07.12.2017 - 20:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Kore savaşı sırasında küçük bir koreli kız çocuğunun manevi babası olarak yaptıkları “AYLA” filmi ile beyaz perdeye aktarılan Süleyman Dilbirliği geçtiğimiz ay solunum yetmezliği sebebi ile hastaneye kaldırılmıştı.

Hayat hikayesi ile herkesi ağlatan savaş sırasında yolunun kesiştiği küçük koreli kız ile arasında gelişen baba-kız ilişkisi ile beyaz perdeye hayatı aktarılan Süleyman Dilbirliği tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 91 yaşında hayata gözlerini yuman Süleyman Amca için Ayla filminin yapımcısı Mustafa Uslu, Dilbirliği hastaneye kaldırıldığı zaman “Süleyman amca melek gibi bir insan ve onun tüm Türkiye tarafından ne kadar sevildiğini görmesini istiyorum. Lütfen herkes dua etsin” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Hastane Açıklama Yaptı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Süleyman Dilbirliği, çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybetti. Dilbirliği, solunum ve böbrek yetmezliği tanılarıyla 12 Kasım’dan bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.

Süleyman Dilbirliğinin hayatını kaybetmesinin ardından hastaneden yapılan açıklamada, ‘Solunum ve böbrek yetmezliği tanılarıyla hastanemiz yoğun bakım kliniğine 12 Kasım’da yatırılan Dilbirliği, yaklaşık 30 gündür aralıklı organ destek tedavileriyle takip ve tedavi altında tutulmuştur. Ancak hastamızın son bir hafta süresince genel durumunda bozulma görülmüş ve son 24 saat boyunca gelişen organ yetmezliği sonucunda yapılan tüm müdahalelere rağmen gazimiz vefat etmiştir’ denildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim