Şule Çet davasının seyrini değiştirecek leke ve izler üzerinde bilirkişi incelemesi yapıldı

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir plazanın 20’nci katından düşerek hayatını kaybeden 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Şule Çet’in davasının seyrini değiştirecek gelişmeler yaşandı. Olay yerinde yaklaşık 2 saat bilirkişi incelemesi yapılırken, Şule Çet'in atıldığı iddia edilen ofiste makam odası ve dinlenme odasında yerde ve duvarlarda bulunan lekelerden örnekler alındığı öğrenildi.

17.07.2019 - 15:59
17.07.2019 - 16:26
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ankara’nın Çankaya ilçesinde 29 Mayıs günü saat 03.50 de meydana gelen olayda, Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet bir plazanın 20’nci katından düşerek hayatını kaybetmişti. Genç kadının atıldığı iddiasıyla Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tutuklu yargılandıkları davanın Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki son duruşmasında müşteki avukatları mahkemeye Mersin Üniversitesi Adli Tıp uzmanları tarafından hazırlanan raporu sunmuştu. Hazırlanan raporda olay yerinde halıfleks üzerinde tükürük, kan ya da sperm gibi birtakım biyolojik izlerin olduğu öne sürüldü. Bunun üzerine mahkeme heyeti iddia edilen dizlerin bulunup bulunmadığının tespiti için plaza katında inceleme yapılması kararına vardı.

Bilirkişi incelemesi yapıldı

Mahkemenin verdiği karar doğrultusunda Şule Çet’in atıldığı iddia edilen plazanın 20’nci katındaki ofiste bilirkişi heyeti inceleme yaptı. Hakim gözetiminde yapılan inceleme yaklaşık 2 saat kadar sürdü. Makam odasında ve dinlenme odasında hem halıfleks hem de duvarlarda bulunan şüpheli lekelerden örnekler alındı. Aynı zamanda dinlenme odasında yastık üzerinde de lekeler tespit edildiği ve örnek alındığı öğrenildi.

Avukatlardan açıklama

Bilirkişi incelemesinin tamamlanmasının ardından Çet ailesinin avukatı Ferhat Gebeş, dışarıda bekleyen basın mensuplarına açıklama yaptı. Mersin Üniversitesi adli tıp uzmanları Profesör Doktor Hakan Kar ve Prof.Dr. Halik Dokgöz’ün imzası ile hazırlanan raporda 17 Haziran tarihinde yapılan keşif sırasında tespit edilen şüpheli lekeler olduğunu belirten avukat, olayın hemen ardından çekilen fotoğraflarda da şüpheli lekelerin mevcut olduğuna dikkat çekti. Bu lekeler ile ilgili bilirkişi incelemesinin yapıldığını belirten Gebeş, detaylı bir çalışma yapıldığını ve elde edilen bulguların dosyaya bir seyir katacağına inandıklarını söyledi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim