Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Şule Çet Davasında Sıcak Gelişme Şule Çet Nasıl Öldü? Ne Olmuştu?

Gazi Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Şule Çet, davasında İstinaf Mahkemesi sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın cezalarını onadı. Şule Çet Kimdir? Nasıl Öldü? Ne Olmuştu? Merak ettiğiniz sorular haberimizin devamında…
Son Güncelleme:
 Şule Çet Davasında Sıcak Gelişme Şule Çet Nasıl Öldü? Ne Olmuştu?

Gazi Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi Şule Çet davasında karar çıktı. İstinaf Mahkemesi sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın cezalarını onadı. Türkiye’nin gündemine oturan davanın sonuçlanmasından sonra kullanıcılar Şule Çet’i merak edip araştırmaya başladı. Şule Çet Kimdir? Nasıl Öldü? Ne Olmuştu? Merak ettiğiniz sorular haberimizin devamında…

Şule Çet, geçtiğimiz Mayıs ayı içinde henüz hayatının baharındayken Ankara’da lüks bir plazanın 20. katından düşüp hayatını kaybetmişti. İstinaf Mahkemesi, sanık Çağatay Aksu’ya müebbet ve 12 yıl 6 ay, sanık Berk Akand’a ise tüm suçlarda Aksu’ya yardım ettiği gerekçesiyle 18 yıl 9 ay verilen hapis cezasını onadı.

Ne Olmuştu?

Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil Tasarımı 2. sınıf öğrencisi Şule Çet, eğitim masraflarının bir bölümünü karşılamak için 34 yaşındaki Çağatay Aksu’nun da ortak olduğu işyerinde yarı zamanlı çalışmaya başladı. İşyerine sonradan ortak olan kişi, Çet’i işten çıkarttı. Daha sonra Çağatay Aksu ise Çet’i arayarak, “Yeni ortağımızla konuşuruz, yeniden işe dönersin, ofiste buluşup, konuşuruz” diyerek 28 Mayıs tarihine randevu verdi. Çağatay Aksu ile Şule Çet, o gün Çankaya’daki bir plazanın 20. katındaki ofiste buluştu. Sabah saat 04.00 sıralarında ise Çet, 20. kattan düşerek hayatını kaybetmişti.

Geçtiğimiz aralık ayında Çağatay Aksu ile Berk Akand’ın yargılandığı davanın 6. duruşmasında karar açıklanmış ve mahkeme başkanı şu ifadeleri kullanmıştı; “Sanık Çağatay Aksu’nun Şule Çet’e yönelik zorla nitelikli cinsel saldırı eylemini gerçekleştirdikten sonra, bu durumu kabullenmeyerek ve kendisine tepki gösteren Çet’in plazadan ayrılmasına izin vermemesi sebebiyle aralarında çıkan tartışma sonucu yüksek düzeyde alkollü olmasının verdiği etki ile de şikayet edileceğini ve zor durumda kalacağını düşünerek maktuleyi darp ettiği ve boğazını sıkması nedeniyle bu aşamada ölen veya darbın etkisi ile şuurunu kaybedip bayılmış olan maktuleyi öldüğünü düşünerek intihar görüntüsü vermek için binanın 20. katında bulunan ofisin açık olan penceresinden aşağı atmak suretiyle, işlediği cinsel saldırı suçunu gizleme ve bu suçun delillerini ortadan kaldırmak amacıyla nitelikli kasten öldürme, nitelikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarını işlediği anlaşılmıştır.”


İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap