Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Sude Andaş kedi işkence videoları sonrası Instagram hesabını kapatıp kayıplara karıştı

Sude Andaş kedi işkence videoları sosyal medyaya damga vurdu. Hayvanlara yapılan eziyetin ardından sosyal medya ayağa kalkarken sosyal medyada başlatılan kampanyaya ilişkin Sakarya Valiliği bir açıklama yayınladı. Tepkilerin çoğu gibi büyümesi üzerine Sude Andaş Instagram hesabını kapatarak ortadan kayboldu. Peki Emniyet ve Valilik harekete geçti mi? Sude Andaş tutuklanacak mı?
Eklenme:
 Sude Andaş kedi işkence videoları sonrası Instagram hesabını kapatıp kayıplara karıştı

Instagram ve Twitter da Sude Andaş ismi ile açılan bir hesapta yapılan iğrenç paylaşımlar sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Sude Andaş isimli sosyal medya kullanıcısı kedilere işkence yaptığı, kafalarını kestiği ve gözlerini oyduğu video ve fotoğrafları paylaştı. İğrenç paylaşımların ardından sosyal medya kullanıcıları sert tepkiler gösterirken Twitter’da “Sude Andaş tutuklansın” etiketi gündemi oldu. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı bu etiketi altında tepkilerini dile getirirken Emniyeti göreve çağırdı.

Sakarya Valiliği açıklama yaptı

Sosyal medya kullanıcılarının tepkilerin ardından Sude Andaş isimli sosyal medya kullanıcısı hakkında ilk açıklama Sakarya valiliği’nden geldi. Instagram’da satanist olduğunu söyleyen ve yaptığı paylaşımlarla mide bulandıran Sude Andaş hakkında yapılan açıklamada görüntülere ve hesaba ilişkin soruşturma başlatıldığı ifade edildi. Ayrıca Valilik açıklamasının devamında Sude Andaş isminin kullanılarak yapılan bu paylaşımların sahte olduğunun değerlendirildiği de dile getirildi.

Hayvan Hakları Derneği görüntüler sahte dedi

Hayvan Hakları Derneği ‘Haçiko’, Sude Andaş kedi videoları ile ilgili yaptığı açıklamada görüntülerin sahte olduğunu ve bazı sahte sitelerden toplanarak internet üzerinde bu hesaptan paylaşıldığını ifade etti.

Sude Andaş Instagram hesabı kapandı

Twitter’da ve Instagram’da 5 Temmuz tarihinde gündeme gelen olayın ardından yoğun tepkiler gelmesi üzerine Sude Andaş Instagram hesabı kapandı. İğrenç görüntülerin bulunduğu hesapların dondurulduğu ya da açan kişi tarafından kapatıldığı düşünülüyor.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Magnum Porche 2020 çekilişi ne zaman yapılacak? Çekilişe katılma şartları
29 09 2020 - 17:03
Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına mı alındı? Yolladığı ses kaydı olay oldu
22 09 2020 - 15:19
Hangi bitki çayları strese iyi gelir?
21 09 2020 - 15:20
Mesut Yılmaz son dakika öldü mü? Sosyal medyada eski başbakan için büyük iddia
20 09 2020 - 10:32
Yorum Yap