Sinema

Spike Lee’nin yeni filmi Da 5 Bloods’ın yayın tarihi belli oldu

Usta yönetmen Spike Lee, yeni filmi olan Da 5 Bloods ile ilgili açıklama yaptı. Kişisel sosyal medya hesabından filmin yayın tarihiyle ilgili açıklamada bulunan Lee, yeni filmin gelecek ay Netflix’te prömiyerini yapacağını duyurdu.

Chadwick Boseman, Jonathan Majors, Delroy Lindo, Jean Reno ve Paul Walter Hauser’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı film, 12 Haziran 2020 tarihinde izleyicileriyle buluşacak. Filmin aynı anda Netflix Türkiye’de de yer alacağı biliniyor. Filmin senaryosu ise Spike Lee, Danny Bilson, Paul Demeo ve Kevin Willmott ile birlikte yazıldı.

Filmin konusu ise ölü liderlerinin cesedini ve vadedilen gömülü hazineyi aramak için Vietnam’a dönen dört Afro-Amerikan savaş gazisinin hikayesi anlatılıyor. Spike Lee, Netflix’le ilk defa bir uzun metrajlı film anlaşması yaptı. Yönetmenin Netflix’te daha önce “She’s Gotta Have It” isimli bir dizisi yayımlanmıştı.

https://twitter.com/SpikeLeeJoint/status/1258396418638663682

Lee’nin son filmi olan BlacKkKlansman oldukça olumlu yorumlar ve övgüler almıştı. Cannes Film Festivali’nde “özel jüri ödülü” ve Oscar’da da “en iyi uyarlama senaryo” ödüllerini de kazanmıştı. Lee daha sonra, 2020 Cannes Film Festivali’nde jürinin başkanı olarak seçilmişti. Lee, Cannes Film Festivali jürisinin ilk siyahi başkanı olacaktı. Festival koronavirüs nedeniyle ertelendi. Aynı zamanda Lee’nin yeni filmi, akademi kuralları gereği Oscar adayı olabilecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu