Sözleşmeli öğretmenlik için kadro müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamada yeni dönem içerisinde atanması yapılacak olan sözleşmeli öğretmenlere müjdeyi verdi.

27.12.2017 - 13:06
27.12.2017 - 13:06
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

KPSS’yi kazanan öğretmen adayları için yeni bir haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamada yeni dönem içerisinde atanması yapılacak olan öğretmenlerin KPSS sınavını kazandıktan sonra mülakatta staj puanlarına bakılarak atamalarının gerçekleştirileceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı açıklamada yeni dönemde öğretmen atamalarının daha değişik bir şekilde gerçekleşeceğini söyledi. KPSS’yi kazandıktan sonra mülakatta staj puanlarına bakılarak atamalarının gerçekleşeceğini belirten Yusuf Tekin, “KPSS ile öğretmen atamalarında değişikliğe gidiyoruz. Eğitim fakültelerinin son sınıf öğrencileri geçen yıla kadar, üniversitelerine yakın okullarda yüzlerce öğretmen adayı kağıt üzerinde kayıt yaptırabiliyordu. Bu aslında bir staj değil. Staj denilen şey, usta-çırak ilişkisinin olgunlaştırılmış bir şeklidir.” ifadelerine yer verdi.

4 Yıl Sözleşmeli Öğretmenlere Müjde

Yusuf Tekin, “Artık her okulda görev yapacak olan öğretmenler için eğitim fakültelerinden öğrenciler gönderilecek. Her okulda dosya oluşturulacak ve biz öğretmen atarken o dosyaları referans olarak görmek zorunda kalacağız. Şimdiye kadar bunlar yüksek puanlar eşliğinde yapılıyordu. KPSS aslında öğretmen niteliğini ölçen bir sınav olarak görülmemeli. Bu felsefeyi yavaş yavaş terk etmek zorunda kalıyoruz. KPSS’ye ilave olarak staj dosyasındaki notlara göz gezdireceğiz.”

“Bunları en kısa zaman dilimi içerisinde değerlendireceğiz. Sözleşmeli öğretmenlik ile beraber 4 yılın sonunda bazı öğretmenlerimiz bu notlara göre kadrolara girebilecek. Bu bir performans değerlendirmesi olarak görülebilir.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim