Sözcü Yazarı Babacan – Erdoğan Görüşmesini Değerlendirdi: 19 Yıl Sonra Aynı Cümleler

Sözcü yazarı Aytunç Erkin, eski bakan Ali Babacan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmeyi köşe yazısına taşıdı. Kulislerde konuşulan bir iddiayı gündeme getiren Erkin, Ali Babacan'ın Erdoğan'la yaptığı görüşme sırasında 'Ben sizinle müzakere etmeye gelmedim' dediğini öne sürdü.

30.06.2019 - 17:10
30.06.2019 - 19:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Son dönemlerde yeni parti kuracağı iddiaları ile gündemden düşmeyen Ali Babacan hakkında bir köşe yazısı yazan Sözcü yazarı Aytunç Erkin, Babacan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmenin detaylarını aktardı. Görüşme sırasında 19 yıl öncesine dönüldüğünü iddia eden Erkin, Ali Babacan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘ben sizinle müzakere etmeye gelmedim’ dediğini öne sürdü.

Partide Kalın, Bu Bölünmek Olur

Sözcü gazetesi yazarı Ali Babacan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüz yüze görüştüğünü ve bu görüşme sırasında Ali Babacan’ın arkadaşları ile birlikte istişare ederek parti kurmaya karar verdiklerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a söylediğini iddia etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ali Babacan’a “Partide kalın, bu bölünmek olur” dediğini öne süren Sözcü gazetesi yazarı, Ali Babacan’ın ise “Efendim ben sizinle müzakere etmeye gelmedim, başka yerde duymadan haber vermeye geldim.” yanıtını verdiğini yazdı. 19 yıl önce benzer bir durumun Abdullah Gül ve Necmettin Erbakan arasında yaşandığını belirten Erkin, 14 Ağustos 2000 tarihinde kongre öncesinde Abdullah Gül’ün Necmettin Erbakan’ı ziyaret ederek kongrede aday olacağını söylediğini, Erbakan’ın “Geleneğimizde iki aday yok. Bu bölünme olur” demesi üzerine Abdullah Gül’ün, “Efendim, ben sizinle müzakere etmeye gelmedim. Bilgi vermeye geldim.” dediğini anlattı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim