Sosyal medyada en popüler siyasetçi kim? İşte en çok takipçisi olan 10 siyasetçi

Sosyal medyada popüler uygulamalarda takipçi sayısı herkes tarafından önemsenmiyor. Peki, siyaset dünyasında en çok takipçisi olan siyasi kim? Hangi siyasetçiler daha çok takip ediliyor? İşte detaylar…

07.08.2019 - 20:41
08.08.2019 - 12:25
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Günümüzde adeta bir sosyal medya çılgınlığı yaşanıyor ve 7’den 70’e herkes sosyal medya kullanıyor. Dünya genelinde en çok sosyal medya kullanan ülkeler arasında Türkiye bir hayli ileri sıralarda. Türkiye’de siyaset dünyasının önemli isimleri de sosyal medya hesabını aktif olarak kullanıyor. Peki, oldukça geniş kitlelere hitap eden siyasiler arasında en çok takipçi kimde? Sosyal medyada en çok takipçisi olan siyasetçileri sizin için araştırdık. İşte Instagram’da en çok takip edilen 10 siyasetçi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Instagram’da en çok takip edilen siyasetçi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Instagram hesabındaki takipçi sayısı 5.9 milyon. Buna karşılık Cumhurbaşkanı Erdoğan Sadece 3 hesabı takip ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takip ettiği hesaplardan biri eşi Emine Erdoğan, ikincisi AK Parti’nin resmi Instagram hesabı ve üçüncüsü de cumhurbaşkanlığının resmi Instagram hesabı.

Ekrem İmamoğlu

23 Haziran seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu da 5.9 milyon takipçi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yakaladı. Ekrem İmamoğlu Instagram hesabından 118 hesabı takip ediyor.

Muharrem İnce

Eski CHP milletvekili ve 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin Instagram hesabındaki takipçi sayısı ise 1,6 milyon. Muharrem İnce buna karşılık 551 Instagram hesabını takip ediyor.

Süleyman Soylu

Listenin 4. sırasında ise 1.5 milyon takipçi sayısı ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yer alıyor. Süleyman Soylu Instagram hesabını aktif olarak kullanıyor ancak sadece 6 kişiyi takip ediyor.

Mansur Yavaş

31 Mart yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Mansur Yavaş ise listenin 5. sırasında. Mansur Yavaş’ın Instagram hesabında 1.3 milyon takipçi bulunurken kendisi ise sadece 9 hesabı takip ediyor.

Binali Yıldırım

Eski Başbakan ve Meclis başkanı olan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın Instagram hesabında 1 milyon takipçisi var. Renkli kişiliği nedeniyle herkes tarafından Yıldırım Instagram hesabından sadece 3 hesabı takip ediyor.

Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ise Instagram hesabında takipçi sayısı 854 bin. Meral Akşener buna karşılık Instagram hesabından sadece bir hesabı takip ediyor o da Partisi’nin resmi internet sayfası.

Ziya Selçuk

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da sosyal medyada en çok takip edilen siyasi illerden biri. Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi Instagram hesabına takipçi sayısı 736 bin. Ziya Selçuk ise 46 Instagram hesabını takip ediyor.

Tunç Soyer

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de en çok takip edilen siyasilerden biri. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının Instagram hesabında 730 bin takipçisi bulunuyor.

Berat Albayrak

En çok takip edilen siyasi daha listesinin 10. sırasında ise Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yer alıyor. Berat Albayrak Instagram’da 622 bin kişi tarafından takip edilirken kendisi ise sadece 3 hesabı takip ediyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim