Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç Ermenilere söylediği sözler nedeniyle ifade verdi

Son dönemlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla adından sık sık söz ettiren sosyal medya fenomeni Murat Övüç, geçtiğimiz günlerde Kim Kardashian un açıklamalarının ardından Ermenilerle ilgili sözleri sözler nedeniyle ifade verdi. Murat Övüç bu sözleri sadece Kim Kardashian için kullandığını belirtirken Türkiye'de yaşayan Ermeni vatandaşlar ile ilgili kesinlikle öyle bir söylemi olmadığını dile getirdi.
Eklenme:
 Sosyal medya fenomeni Murat Övüç Ermenilere söylediği sözler nedeniyle ifade verdi

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç hakkında Amerikalı Magazin Yıldızı Kim Kardashian’a yönelik yaptığı bir paylaşımda Ermenilere hakaret ettiği gerekçesiyle yapılan suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı. Savcılık tarafından başlatılan soruşturmada suçlamaları kabul etmeyen Murat Övüç sözlerinin sadece Kim Kardashian a yönelik olduğunu söyledi.

Suç duyurusunda bulunuldu

Instagram hesabından 27 Nisan 2020 tarihinde yaptığı bir paylaşım nedeni ile Murat Övüç hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Ermeni yasallığı şov Yıldızı Kim Kardashian’a yönelik hakaret içerikli sözler söylediği nedeniyle Avukat Simone çeken tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusu sonucunda soruşturma başlatıldı.

Sadece Kim Kardashian’a söyledim

Avukat Simone çeken, Murat Övünç’ün sözlerinin toplumu ayrımcılığa sürüklediğini ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiğini belirtirken Savcılık tarafından başlatılan soruşturma üzerine Murat Övüç Dün avukatı ile Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayına giderek ifade verdi. Basın Suçları Bürosu Savcılığı tarafından ifadesi alınan, Videodaki sözlerinin Kim Kardashian isimli Amerikan vatandaşı ve Osmanlı düşmanı Ermenilere karşı olduğunu dile getirdi.

Suçlamaları kabul etmedi

Murat Övüç savcılıkta verdiği ifadede suçlamaları kabul etmeyerek; “Değerlerimizi aşağılayarak konuştuğu için böyle bir cevap verdim. Kendi ülkemdeki Ermeni vatandaşlarımıza böyle bir söylemim yoktur” dedi. Savcılık tarafından ifadesi alınan Murat Övüç daha sonra avukatı ile birlikte adliyeden ayrıldı.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Skandal gelin adayı Naz Mila kalça estetiği operasyonunu sansürsüz paylaştı
12 10 2020 - 16:09
Eyşan rolü üstüne yapışan Cansu Dere Sadakatsiz’de aldatılan kadını oynadı TT oldu
8 10 2020 - 15:39
Beyazıt Öztürk Beyaz Show için tarih verdi: 15-20 gün içinde netleşir
8 10 2020 - 09:47
Survivor Sercan Yıldırım ve Aycan Yanaç aşk iddialarına yanıt verdi
5 10 2020 - 11:09
Koronavirüse yakalandı denilen Şeyma Subaşı test sonucunu Instagram’da paylaştı
4 10 2020 - 09:53
Damla Ersubaşı paylaştı, Ece Üner’i makyajsız görenlerin ağzı açık kaldı
4 10 2020 - 09:39
Yorum Yap