Sonbahar Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Sonbaharın gelişi demek yalnızca gardıropların değil, bu sakin havaların ruh haline ve ruh halini yansıtan görünüme de yansıması demektir. Sonbahar makyajı yaparak siz de senenin trendlerini yüzünüzde yansıtabilir, mevsime uygun görünümüzle çok daha etkileyici olabilirsiniz. Sonbahar makyajı yapmanın püf noktalarıysa aşağıdaki yazımızda yer alıyor. Sonbahar Makyajı Renkleri Sonbahar için makyaj modellerini incelediğimiz zaman şüphesiz ki […]

31.08.2018 - 0:00
31.08.2018 - 0:08
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Sonbaharın gelişi demek yalnızca gardıropların değil, bu sakin havaların ruh haline ve ruh halini yansıtan görünüme de yansıması demektir. Sonbahar makyajı yaparak siz de senenin trendlerini yüzünüzde yansıtabilir, mevsime uygun görünümüzle çok daha etkileyici olabilirsiniz. Sonbahar makyajı yapmanın püf noktalarıysa aşağıdaki yazımızda yer alıyor.

sonbahar makyajı

Sonbahar Makyajı Renkleri

Sonbahar için makyaj modellerini incelediğimiz zaman şüphesiz ki göze ilk çarpan renkler konusundaki iddia ve cesurluk oluyor. Makyaj modellerini etkileyici kılan en önemli unsur olan renkler, sonbahar makyaj modelleri için daha da dikkat çekici bir unsur halini alıyor.

Sonbahar makyajı için en sevilen ve en belirgin şekilde gördüğümüz renkler şüphesiz ki bordo, kahve ve turuncunun farklı tonlarından meydana geliyor. Ancak bu renkler arasında dengeyi ve uyumu yakalamak önemli.

Göz makyajında kahve tonlarını tercih ettiğimiz zaman dudaklarda da hafif şeftali ve kiremit tonları kullanarak uyum yakalamamız mümkün. Kaş farları ve kontürleme sayesinde bu görünümü daha da etkileyici bir hale getirebilir, kaşların sivri yapısını belirginleştirerek sonbahar havalarına uyum sağlayan bir görünüm elde edebiliriz. Ancak bordo gibi iddialı renkler kullandığımı zaman diğer bölgelerde daha temkinli hareket etmek gerekiyor.

Göz makyajında koyu tonlar tercih edildiği takdirde dudaklarda nude rujlar kullanarak tüm dikkatleri gözlere çekebilir, aynı anda dengeyi koruyabiliriz. Elbette eyeliner gibi fazla yoğun uygulamaları da ruj renginin daha sakin ve yumuşak tonlarda tercih edildiği zamanlarda kullanmak gerektiğini hatırlatmak isteriz. Aksi halde fazla yoğun ve göz yorucu bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Sonbahar Makyaj Modelleri

Senenin en trend ürünlerinden olan mat likit rujlarısonbahar makyajı modelleriiçerisinde kullanmanız, sizi çok daha taze kılacaktır. Bu türdeki rujların hem koyu hem açık tonlardaki renk çeşitliliği sayesinde makyaj modelleri seçiminde de özgür olabilirsiniz.

Yanaklarınızı kontür paletiyle belirginleştirebilir, ön plana çıkarmış olduğunu elmacık kemiklerini kahve tonlarında allıklarla renklendirebilir, sonrasında çok hafif bir highlighter uygulamasıyla daha da parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Hafif puslu bir göz makyajı için gri ve kahvenin açık tonlarını karıştırıp, kaş altındaki bölgeyi aydınlatabilir ve göz kapaklarının şakaklarla birleştiği noktalarda hafif koyu kahve dokunuşlarla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim