Son olarak Söz dizisinde izlemiştik! Usta oyuncu Cengiz Sezici yaşamını yitirdi

Geçtiğimiz aylarda final yapan söz dizisinin son bölümlerinde rol alan Usta sanatçı Cengiz Sezici sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Usta sanatçının son zamanlarda nefes darlığı yaşadığı ve bu nedenle vefat ettiği iddia edildi.

03.08.2019 - 14:05
03.08.2019 - 14:05
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Star TV’nin reyting rekorları kıran dizisi Söz’de geçtiğimiz sezon rol alan usta oyuncu Cengiz sezici dün akşam rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Bu sabah ise usta isimden acı haber geldi. Sinema ve tiyatro camiasını yasa boğan habere göre usta oyuncu Cengiz Sezici sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Son zamanlarda nefes darlığı yaşıyordu

Usta sanatçının son dönemlerde nefes darlığı yaşadığı ve bu nedenle de hayatını kaybettiği iddia edildi. Bugüne kadar tiyatro ve sinemada binlerce genci yetiştiren ve örnek olan sanatçı Sezici’nin hayatını kaybetmesi sanat camiasını yasa boğdu.

Cengiz Sezici kimdir?

Cengiz Sezici 69 yaşında hayatını kaybederken biyografisi de araştırılmaya başlandı. Adana’da 1950 yılında dünyaya gelen Sezici 1971 yılında Tiyatro oyunlarında görev almaya başladı. 1977 yılında çeşitli sinema ve dizilerde rol alan Sezici, hayatı boyunca kendini Tiyatro ve sinemaya adadı. Sezici son olarak Star TV’de yayınlanan söz dizisinde final sezonunda ekranlara gelmişti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim