Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: Daha önce Afrin’e girdik şimdi de Fırat’ın doğusuna gireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamada Suriye'de Fırat'ın doğusuna operasyon sinyali verdi.

04.08.2019 - 17:39
05.08.2019 - 12:10
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Bursa’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı açıklamada Fırat’ın doğusuna operasyon sinyali verdi. Suriye’deki tehditlerden Türkiye’yi korurken Afrin’e girmeyin diye gözdağı verilmeye çalışıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Afrin’e girdik, Cerablus’a girdik. Şimdi de Fırat’ın doğusuna gireceğiz.” ifadelerini kullandı. Bu konuda Rusya ve Amerika ile bilgi paylaşımı yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun S-400 alım sürecinde alenen karşı tarafın yanında olduğunu ancak Türkiye’ye taciz atışları devam ederken bu duruma sessiz kalamayacağını dile getirdi. Türkiye’nin bir yere kadar sabredebileceğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, o sabrın sonuna geldiklerini ifade etti.

Bursa şehir hastanesini açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Bursa’da Bursa şehir Hastanesi’ni ve İstanbul İzmir otoyolu açılışını yaptı. Burada gündeme dair önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında en dikkat çeken detay ise Fırat’ın doğusuna operasyon oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Fırat’ın doğusuna yönelik bir operasyon konusunda ilk defa bu kadar net konuştu.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim