Sömestr Tatilinin Tarihi Açıklandı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
4 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Başta ilkokul olmak üzere lise öğrencileri tarafından merakla beklenilen tatil tarihleri MEB tarafından açıklandı. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan akademik takvim sonrasında okullarda eğitime başlanılmış ve ders işlenmekteydi. Öğrenciler tarafından ise 2017-2018 eğitim yılında tatillerin ne zaman olduğu şeklindeydi. MEB tarafından yayınlanan akademik takvim sonrasında 15 Tatil yani sömestrın ne zaman olacağı açıklandı. Buna göre tarih geldiğinde öğrenciler kış aylarında güzel bir tatil yapabilecek.

Karnelerin Dağıtılma Tarihleri Belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan süreç incelemeleri sonrasında 15 Tatil’in 22 Ocak 2018’de son bulmasına karar verildi. Buna göre 22 Ocak 2018 tarihinde öğrenciler ilk yarıyıl için karnelerini alabilecekler. Açıklamanın devamında ise öğrencilerin 2 Şubat 2018 tarihinde tatili tamamlayacağı ve okula ise 5 Şubat 2018 Pazartesi tarihinde başlayacağı belirtildi. Bu tarihler arasında ise öğrenciler dilediği gibi tatillerini yapacaklar.

Ayrıca MEB tarafından belirlenen ve hazırlanan kurs programları sayesinde de derslerine devam etmek ve diğer arkadaşlarından ileride olarak sınavda başarı yakalamak isteyen öğrenciler yarıyıl tatilini de bu şekilde değerlendirebilecek. MEB tarafından ise verilecek kursların detayları hakkındaki bilgilerin ilerleyen zamanlarda gerçekleştirileceği belirtiliyor. Öğrenciler ise tatile kısa süre kala özellikle sınavlarda başarılı olmak amacıyla kurs almanın yanı sıra yoğun bir tempo içerisine girdiler.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com