Sömestr Tatilinin Tarihi Açıklandı

Öğrenciler tarafından beklenilen 15 Tatil’in ne zaman olacağı açıklandı.

04.12.2017 - 10:04
04.12.2017 - 10:04
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Başta ilkokul olmak üzere lise öğrencileri tarafından merakla beklenilen tatil tarihleri MEB tarafından açıklandı. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan akademik takvim sonrasında okullarda eğitime başlanılmış ve ders işlenmekteydi. Öğrenciler tarafından ise 2017-2018 eğitim yılında tatillerin ne zaman olduğu şeklindeydi. MEB tarafından yayınlanan akademik takvim sonrasında 15 Tatil yani sömestrın ne zaman olacağı açıklandı. Buna göre tarih geldiğinde öğrenciler kış aylarında güzel bir tatil yapabilecek.

Karnelerin Dağıtılma Tarihleri Belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan süreç incelemeleri sonrasında 15 Tatil’in 22 Ocak 2018’de son bulmasına karar verildi. Buna göre 22 Ocak 2018 tarihinde öğrenciler ilk yarıyıl için karnelerini alabilecekler. Açıklamanın devamında ise öğrencilerin 2 Şubat 2018 tarihinde tatili tamamlayacağı ve okula ise 5 Şubat 2018 Pazartesi tarihinde başlayacağı belirtildi. Bu tarihler arasında ise öğrenciler dilediği gibi tatillerini yapacaklar.

Ayrıca MEB tarafından belirlenen ve hazırlanan kurs programları sayesinde de derslerine devam etmek ve diğer arkadaşlarından ileride olarak sınavda başarı yakalamak isteyen öğrenciler yarıyıl tatilini de bu şekilde değerlendirebilecek. MEB tarafından ise verilecek kursların detayları hakkındaki bilgilerin ilerleyen zamanlarda gerçekleştirileceği belirtiliyor. Öğrenciler ise tatile kısa süre kala özellikle sınavlarda başarılı olmak amacıyla kurs almanın yanı sıra yoğun bir tempo içerisine girdiler.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim