Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Sokağa çıkma yasağı yerine maske zorunluluğu getirilebilir

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Profesör Dr. Tufan tükek, yasaklar uygulanmadan gerçek vaka sayısının ne olacağını bir hafta içerisinde göreceğimizi belirtirken en önemli sorunun yasak değil maske olduğunu dile getirdi. Sokağa çıkma yasağı yerine maske kullanımının zorunlu hale getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Tükek, doğru kullanımın ve denetlemenin olması durumunda her şeyin çok daha güzel olacağını ifade etti.
Eklenme:
 Sokağa çıkma yasağı yerine maske zorunluluğu getirilebilir

Hürriyet gazetesine önemli açıklamalar yapan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi dekanı Profesör Doktor Tufan Tükek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sokağa çıkma yasağını iptal etme kararının yerinde olduğunu dile getirdi. 2 gün yasak uygulandığını ve o yasakların tekabül ettiği 5 gün sonunda rakamların düştüğünü belirten Tükek, Pazartesi günü olunca insanların bu kez iki günün acısını çıkarmak için sokakta dolaştığını söyledi. Sokağa çıkma yasağı haklarının bu noktada çözüm olmadığının açık olduğunu belirten Tükek, Bu nedenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğru bir karar verdiğini söyledi.

Maske kullanımı zorunlu olabilir

Kontrollü sosyal hayata geçtiğimiz günlerde başladığını belirten Tükek, büyük bir artış ya da geri dönüş olması durumunda Sağlık Bakanlığı’nın gerekli önlemleri alacağını belirtirken günlük vaka sayısının 700’lere kadar düşmesinin sebebinin bayramda 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanması olduğunu ifade etti. Uygulanan kısıtlamaların bu dalgalanmaya sebep olduğunu belirten Tükek, yasaklar olmadan gerçek vaka sayısının ne olacağını bir hafta içerisinde göreceğimizi ifade etti. En önemli sorunun maske olduğunu belirten Tükek, sokağa çıkma yasağı hakları yerine maske kullanımının zorunlu olması gerektiğini ve doğru kullanımını denetlenmesi durumunda daha yerinde olacağını söyledi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap