Siyah Noktaları Yok Edecek Doğal Maskeler

NAVİGASYONSiyah NoktalarSiyah Noktalar İçin Doğal MaskelerSiyah Nokta Maske Tarifleri Kil Maskesi Bal ve Süt Maskesi Siyah Noktalar İnsanoğlunun dışarıya açılan penceresi olan, yaz ya da kış fark etmeksizin insanların çevreleri ile iletişimlerini sağlayan ve aynı zamanda da duygu ve düşüncelerini aktarmalarını sağlayan yüz hatlarında kusursuzluk büyük bir önem taşır. Yüzde meydana gelen cilt problemleri insanlar açısından fazlasıyla […]

03.04.2018 - 15:31
03.04.2018 - 15:33
Yorum Yap
4 dk okuma süresi

Siyah Noktalar

İnsanoğlunun dışarıya açılan penceresi olan, yaz ya da kış fark etmeksizin insanların çevreleri ile iletişimlerini sağlayan ve aynı zamanda da duygu ve düşüncelerini aktarmalarını sağlayan yüz hatlarında kusursuzluk büyük bir önem taşır. Yüzde meydana gelen cilt problemleri insanlar açısından fazlasıyla rahatsız edici olabiliyor. Bu yüzden desiyah noktaları yok eden maskelerile yüzde meydana gelen siyah noktaların hoş olmayan ve cilt sağlığını tehlikeye sokan etkilerinden kolaylıkla kurtulabilme imkanına sahip olunabiliyor.

Modern yüzyıl dünyasında insanların yaşam koşturmasından vakit bulamaması, teknolojiyle birlikte artık kirlenen hava ve atmosferin etkisi ile birlikte ciltte pek çok farklı cilt sorununun yaşanması söz konusu olabiliyor ki yağlanma bu konuda en yaygın görülen sorunlar arasında yer alır. Ciltte meydana gelen bakteri oluşumları ve yağlanmalar, hücrelerin tıkanmasına neden olur ki cilt bu şekilde nefes alamaz. Bu durumda siyah noktaların ortaya çıkmasına ve hatta doğru tedavisinin gerçekleştirilmemesi durumunda ciltte iz dahi bırakabilir.

Siyah Noktalar İçin Doğal Maskeler

Siyah noktalar sadece estetik görünüm açısından olumsuz etkilerde bulunmaz, aynı zamanda da siyah noktaların yaşandığı bölgelerde kişinin fazlasıyla sivilce problemiyle de boğuşmasına neden olur. Çünkü bölgede tıkanmış olan gözenekler, bakteri birikimi açısından meyilli bir ortam yaratır. Bunun sonucunda da iltihap oluşumu söz konusu olur.

Siyah noktalara karşı mutlaka cildin temiz ve hijyenik kalmasına dikkat edilmesi gerekir. Bununla birliktesiyah noktaları yok eden maskelerile ciltteki yağların ve mikropların tamamı ile yok edilebilmesi sağlanıyor. Genel olarak yüzde burun, çene ve alın bölgelerinde meydana gelir ve fazlasıyla inatçı bir yapıya sahip olur. Cilt bakımı uygulamaları konusunda her zaman doğallıktan uzaklaşılmaması gerektiğinden siyah noktaların giderilmesi konusunda da mutlaka doğal kür ve bakım malzemelerinin gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunmaktadır.

Önemli Not:Yüzde ortaya çıkan siyah noktalar, düzenli ve doğrucilt bakımıuygulamaları ile önceden engellenebilir. Ergenlik döneminde yüzdeki yağlanma oranının artışı da siyah nokta oluşumuna neden olabileceğinden bu dönemde yüz temizliğine ve bakımına daha fazla dikkat edilmesi gerekir.

Günümü modern yüzyıl teknolojisi sayesinde geliştirilmiş olan siyah nokta problemine yönelik olarakcilt bakımıürünleri bulunuyor olsa da bu ürünlerde kimyasal madde kullanımı gerçekleştirildiğinden, doğallıktan uzaklaşılmasına, cilt yapısında daha farklı sorunlara ve kısa süreli sonuçlara ulaşılmasına neden olur. Bu yüzden de herkes tarafından evde kolaylıklahazırlanabilecek siyah noktaları yok eden maskelerile siyah noktalara karşı mücadele edilmesi tavsiye edilir.

Siyah Nokta Maske Tarifleri

Siyah noktalara karşı mücadelede evde pratik bir şekilde hazırlanabilecek farklı yapı ve etkilerdesiyah noktaları yok eden maskelerbulunuyor. Tamamen doğal ürünler kullanılarak, hazırlanabilen bu tarifler arasında;

  • Kil Maskesi

Ciltte gereksinim duyulan mineraller açısından yüksek değerlere sahip olan kil sayesinde özellikle yüzdeki yüksek seviyedeki yağ üretiminin minimal seviyeye indirilebilmesi sağlanabiliyor.

Gerekli Malzemeler

  • Kil (1 yemek kaşığı-çok yağlı ciltlerde yeşil kil, az yağlı ciltlerde beyaz kil),
  • Su

Nasıl Yapılır?

Siyah noktalara karşı kil maskesini hazırlayabilmek için 1 yemek kaşığı kilin, bir kap içerisine alınması ve ‘macun/krem’ kıvamını kazanana dek üzerine su ilave edilerek, iyice karıştırılmalıdır. Bu şekilde kıvamı tutturulan maskenin göz ve dudak bölgelerine kaçırılmadan tüm yüz geneline iyice sürülmesi gerekir. Yüze uygulanan kil maskesinin yaklaşık 10 dakika kadar bekletilmesi ve ardından mutlaka ‘soğuk’ su ile iyice yıkanması gerekir.

Önemli Not:Kil maskesinin yüzde kurutucu etki oluşturacağından dolayı maske uygulamasından sonra yüze nemlendirici uygulanması tavsiye edilir. Ayrıca bu kurutucu özelliği nedeni ile kil maskesinin haftada en fazla 2 defa uygulanması gerekir.

  • Bal ve Süt Maskesi

Bu maske tipinde diğerlerinden farklı olarak tüm yüz geneline uygulaması yapılmaz. Sadece siyah nokta oluşumları söz konusu olan bölgelere uygulanarak, etkili sonuçlar alınabilmesi mümkün olur.

Gerekli Malzemeler

  • Doğal bal (yarım yemek kaşığı),
  • Süt veya tarçın (1 çay kaşığı)

Nasıl Yapılır?

Doğal ve katkısız olmasına dikkat edilen yarım yemek kaşığı balın, doğal ve katkısız 1 çay kaşığı süt ile bir kap içerisinde iyice karıştırılması ve birbirlerine tamamen karışmalarından sonra 2 ila 3 dakika kadar süreyle ocakta ısıtılması gerekir. Hazır hale gelen karışımın yüzde siyah noktaların bulunduğu noktalara ‘ince tabaka’ şeklinde uygulanmalıdır.

Uygulamanın yapıldığı nokta üzerine bir parça pamuk ile baskı uygulanır. 20 dakikalık bekleme sürecinin sonunda üzerine bastırılmış pamuğun çekilmesi gerekir. Bu şekilde karışım uygulamasının noktadan çıkartılabilmesi sağlanır. Yüzde siyah noktaların çıkmasından dolayı oluşan büyük hücre boşluklarının küçük hale getirilmesi ve gerginlik kazanarak, yeniden siyah noktalarla dolmasını önlemek için ‘soğuk su’ ile yüzün iyice yıkanması gerekir.

Önemli Not:Bu gibi siyah noktalara karşı hazırlanandoğal cilt maskesiuygulamalarında kullanılan ürünlere yönelik alerjik tepkimeler konusunda kesinlikle dikkatli olunması ve en ufak belirtide sağlık kuruluşuna başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim